Ekonomi

Kripto para birimlerinde keskin düşüş: Tablo hızla kırmızıya döndü

Investing.com – Kripto para piyasaları güne yatay başladı. Öğle vakti ise pazarda hızlı satışlar eşlik ediyor. bitcoin, bir kez daha 29 bin dolar sınırına düştü. Ethereum2.000 doların altına düştü.

Güne 30.400 dolar seviyesinde bir dirençle başlayan Bitcoin, kripto para piyasası genelinde sert düşüşler kaydederken, sabaha karşı %4’lük bir düşüşle 29.000 dolar taban seviyesini ikinci kez test etti. Ethereum piyasasında düşüş yüzde 5’i aşarken, kripto para birimi son bir saatte 1.960 dolara geriledi.

İlk 10 kripto paranın ortasında günlük kayıplar ortalama %5 olurken, en çok düşüş %8’e yakın oldu. solmak (SOL) da oldu. SOL haftalık bazda %2 düşerken, son düşüş dalgasıyla birlikte 23 dolara geriledi.

tahkim(ARB) ve Frax Paylaşımı (FXS), en çok satan 100 kripto para birimi olarak sırasıyla %10’un üzerinde düşüşle 1,55 $ ve 9,5 $’a geriledi. ilk 20 içinde ise Çığ(AVAX) ve Litecoin(LTC) en çok düşüş yaşayan altcoinler oldu.

Kripto para birimlerindeki hızlı düşüş, günümüzde Birleşik Krallık enflasyonu Bu, Mart ayında %10’un üzerinde yapılan duyuruyu takip etti. Bu, İngiltere Merkez Bankası’nın faizArtışın devam etme ihtimalini artıran bir olgu olarak riskli piyasaları olumsuz etkilerken Avrupa bölgesinde borçlanma maliyetlerinin artmaya devam edeceğine dair endişeleri artırdı.

Kripto para piyasaları, şubenin en büyük piyasası olan ABD’nin ekonomik verileri odaklı dalgalı hareketler sergilerken, Avrupa bölgesindeki keskin bilgiler son dönemde kripto şubesinde fiyatlanmaya başlandı.

Ani düşüş, olumlu bir görünümle alım pozisyonu açan birçok yatırımcının pozisyonlarını kapatmasına neden oldu. Son 24 saatte toplam tasfiye 250 milyon dolar olarak açıklanırken, bu tasfiyelerin 175 milyon doları son saatte gerçekleşti.

Bazı piyasa yorumcuları ise bu ani düşüşün klasik bir tasfiye operasyonu olduğunu düşündüler ve piyasadaki uzun vadeli durumlardaki düşüşün piyasanın mevcut işleyişinde devam edeceği yorumunu yaptılar.

Author: Günay Caymaz

haber-tekman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu