Haber

Bakan Mahmut Özer: “Bayram hediyeleri 12 bin çocuğa ulaştı”

Bakan Mahmut Özer, deprem sonrası olumsuz duyguların etkisini azaltmak ve öğrencilerin zihinsel dayanıklılıklarını güçlendirmek amacıyla afet bölgesindeki 10 ilde yürütülen çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı halk eğitim merkezleri ve olgunlaştırma enstitüleri bulunuyor. Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü deprem bölgesinde çadır ve konteyner kentlerde kalan çocuklarımızın bayramını kutluyor. ortak oldu. Tamamen halk eğitim merkezleri ve yetiştirme enstitülerinde tasarlanıp üretilen bayram hediyelikleri 12 bin çocuğa ulaştı.” değerlendirmesini yaptı.

Özer, Türkiye’nin dört bir yanındaki deprem bölgesinde bayramlık kıyafet ve çocuklara hediyelik eşya üretiminde emeği geçen tüm usta öğretmenlere, kursiyerlere ve herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Deprem bölgesinde açılan 14 bin 965 kursa 205 bin 773 vatandaş katıldı

Afetzedeler için yurt genelinde yapılan üretimlerin yanı sıra hayat boyu eğitim kurumlarının da bölgedeki depremzede vatandaşlar için değerli merkezler olduğunun altını çizen Özer, “14 bin 965 toplantıya 205 bin 773 vatandaş katılıyor. Şu ana kadar deprem bölgesinde açtığımız kurslar.” söz konusu.

Özer, afet bölgesindeki hasarsız binalar, çadır ve konteyner kentlerde kurulan 93 Yaşam Boyu Öğrenme Temel ve Uyum Merkezinde yetişkinlere dikiş, örgü, ebru, ahşap boyama gibi çok çeşitli alanlarda eğitimler verildiğini belirtti. kuyumculuk ve okuryazarlık. altı çizili Özer, “Vatandaşlarımız burada hem yeni beceriler kazanıyor hem de üreterek, yardımlaşarak ve en önemlisi birlikte yaralarını sarmaya çalışıyor. Kursiyerlerimiz kendileri, çocukları, gönüllüleri, askerleri ve bölgedeki çalışanları için üretmenin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerde de bulunuyorlar.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu