Haber

Dünyanın en büyük kaplanı çalıların arasında tuvaletini yapan kadına saldırdı

Saldırı, Rusya’nın doğusundaki Ussuriysk’te gerçekleşti. 26 yaşındaki Darya Ulyanova, dev bir Amur kaplanının saldırısına uğradı. Kaplan, dünyadaki en büyük kaplan çeşidi olarak kabul edilir. Darya, kocası Misha’nın kamyonuyla hayvanı ezip kurtardığını söyledi.

SALDIRIDAN SONRA Ormana Kaçtığını İddia Etti

Darya, “Koşmaya başladım, üç adım attım ve düştüm. Üstümden uçup beni parçalamaya başladı. Elimi kendine doğru çekti, çok büyük olduğu için kaçamadım. Sonra Misha kamyonu alıp gitti. kaplana çarptı ve tamponla parçaladı.” Darya, kaplanın daha sonra yakındaki bir ormana kaçtığını belirtti.

HASTANEDE TEDAVİ GÖRDÜ

26 yaşındaki Darya Ulyanova, akının ardından omuzlarında ve her iki kolunda meydana gelen “şiddetli yırtıklar” nedeniyle şu anda hastanede tedavi görüyor.

CEZA OLABİLİR

Misha, kahramanca hareketine rağmen, Vladimir Putin tarafından nesli tükenmekte olan hayvanları korumak için getirilen katı yasalar uyarınca 20.000 sterline kadar para cezasına çarptırılabilir.

UZMANLAR ŞÜPHELENİYOR

Ayrıca müfettişler, Misha ve Darya’nın gerçekte yaptıklarını örtbas etmek için etrafa dönmüş olabileceklerine dikkat çekiyor. Polis ve kaplan uzmanları, saldırıya uğradığında Darya’nın kayıp bir köpeği aradığı ve eğrelti otları topladığı iddiasını araştırıyor.

“HAYVANI AVLAMAK İSTEDİLER OLABİLİR”

Amur Kaplan Merkezi genel müdürü Sergey Aramilev, olayla ilgili kapsamlı bir soruşturma yürütüleceğini belirtti. Uzmanlar, Misha’nın nesli tükenmekte olan hayvanı avlamış olabileceğine inanıyor.

“SENARYO GÜVENLİ DEĞİL”

“Yaranın doğasına ve avcıların yıldırım hızındaki saldırı deneyimine bakılırsa, bir adamın karısını bir kamyonetle yakalayan bir kaplanı ezmesi pek olası görünmüyor. Bir kamyonete atlamak, geri dönmek, ve hayvanın üzerinden sürün. Ama kan var, boğuşma izleri var. Şimdi durumu belirleme zamanı” dedi. “Bizim için titiz bir iş başlıyor. Uzmanların görüşlerini bekleyeceğiz.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu