Ekonomi

BRC-721E belirteç standardı, Ethereum NFT’lerini Bitcoin NFT’lerine dönüştürür

Popüler Miladys NFT koleksiyonu bitcoinBitcoin’in bir türevi olan Leydiler, NFT pazarı sıra sayılarıMarket ve Bitcoin cüzdanı Xverse, iş birliği içinde geliştirdikleri BRC-721E token standardını tanıttı.

Belirteç standardı Ethereum ve Bitcoin ağlarının ortasında bir köprü görevi gördüğü söyleniyor. Ayrıca, yatırımcılar ERC-721 NFT’lerini BRC-721E tokenlerine dönüştürebilecekler.

Ordinals Market web sitesine göre, Ethereum tabanlı NFT sahipleri jetonlarını yakabilir ve Bitcoin ağındaki satoshi’lere yazabilir. İşlem tamamlandıktan sonra, meta verileriyle birlikte belirteçler otomatik olarak Ordinals Market toplama sayfasında görüntülenebilir.

Yeni standart ERC-721 NFT’leri Ordinal NFT’lere dönüştürdüğünde meta verilerin zincir üzerinde depolanmadığına dikkat edilmelidir. Yani Ordinals Market, NFT’nin mevcut cüzdanlarda veya pazarlarda görüntülenebilmesi için zincir üzerinde önizlemelere izin verir.

Dune Analytics bilgileri, Mayıs ayının ilk haftasında 3 milyon yazıta ulaşan Ordinals koleksiyonunun Pazartesi günü prestijle 10 milyon yazıtı aştığını gösteriyor.

Veri platformu CryptoSlam’e göre, Bitcoin ağı geçen hafta lider tablosunda NFT işlem hacimlerini sıraladı. solmakve hızla Ethereum’u takip ederek iki numaraya tırmandı.

Ordinals protokolünün Ocak ayından bu yana yürürlükte olduğu düşünüldüğünde, gerçek büyüme oldukça iyi görünüyor.

Aynı zamanda, NFT pazarları Bitcoin NFT’lerini desteklemeye devam ediyor.

Binance bu ayın başlarında platformuna Bitcoin NFT desteği ekledi. Magic Eden ise içerik üreticilerini büyüyen Bitcoin NFT ekosistemine dahil etmek için Mart ayında bir Ordinals pazarı oluşturdu.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

eruhhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu