Haber

Başkan Altay: “Tarihi Konya Lisesi Spor ve Konferans Salonu Yeni Dönemde Öğrencilerin Hizmetinde Olacak”

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi Konya Lisesi bahçesinde üretimini sürdürdüğü konferans ve spor salonu inşaatı hızla artıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi Konya Lisesi’nin bahçesinde yapımına devam ettiği konferans ve spor salonu inşaatı hızla artıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Lisesi’nin yaklaşık bir buçuk asırlık eğitim hayatıyla hem Konya’da hem de Türkiye’de saygın bir konumda olduğunu ve bu kapsamda spor salonu ve konferans salonunun yapımına başlandığını ifade etti. tarihi lisenin bahçesinde başladıkları imalatlar hızla devam ediyor. yaptığını söyledi.

Kaba inşaatını tamamladıkları tesisi yeni eğitim dönemi için eylül ayında tamamlayacaklarını belirten Önder Altay, “Ülkemize hizmet etmiş birçok insanı yetiştiren ve Türkiye’nin ilk örneklerinden biri olan bu tesisin hayırlı olmasını diliyorum. İlimizin en güzel okullarından olan Konya Lisesi öğrencilerimizin hem spor yapabilecekleri hem de okulun eğitim-öğretim faaliyetlerinde kullanabilecekleri bir yer olacaktır. Öğrencilerimiz için yapabileceklerimiz daha az” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberkemah.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu