Haber

ABD Başkanı Joe Biden, Cumhuriyetçilerin kendisini görevden almak istediğini söyledi

ABD Lideri Joe Biden, kendisine yönelik azil soruşturması başlatmak için harekete geçen Cumhuriyetçilerin “hükümeti kapatmak için onu görevden almak istediklerini” söyledi.

Biden, Virginia’da düzenlenen yardım etkinliğinde ilk kez kendisine yönelik azil soruşturmasına ilişkin açıklamalarla ilgili konuştu.

Cumhuriyetçilerin kendisini neden görevden almak istediğini bilmediğini belirten Biden, “Hükümeti kapatmak istedikleri için beni görevden almak istediklerini söyleyebilirim.” yorumunu yaptı.

Odak noktasının azil süreci değil, Amerikalıları etkileyen konuların analizi olduğunu kaydeden Biden, Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi üyesi Taylor Greene’in başkanlığına geldiği ilk günden bu yana kendisini azil etmek istediğini söyledi.

Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, 12 Eylül’de Biden’a yönelik azil soruşturması için resmi davette bulunmuştu.

McCarthy, Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçilerin Biden hakkında “ciddi ve inandırıcı” argümanlar öne sürdüğünü, azil soruşturmasının bu argümanlar üzerinde çalışan Adalet, Gözetim ve Mali Mevzuat Komitesi tarafından ortak yürütüleceğini açıklamıştı. son zamanlarda.

habersarayduzu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu