Ekonomi

Zurich Insurance, Kotak Mahindra General Insurance’ın büyük hissesini satın almayı planlıyor

Zurich Insurance Company, Kotak Mahindra Bank ve Kotak Mahindra General Insurance Company ile değerli bir süreçten geçerek ₹ 4.051 crore (540 milyon $) yatırım yapmaya hazırlanıyor. İsviçreli firma, büyüme sermayesi ve hisse satın alımları yoluyla Hintli sigorta şirketinin yüzde 51’lik kontrol hissesini almayı hedefliyor; bu, küresel bir sigorta şirketinin Hintli bir hayat dışı sigorta şirketine yaptığı en büyük yatırım olacak. İlk sürecin ardından üç yıl içerisinde yüzde 19’luk hissenin daha satın alınması planlanıyor.

Anlaşma, Hindistan Merkez Bankası, Hindistan Sigorta Düzenleme ve Geliştirme Otoritesi ve Hindistan Rekabet Komisyonu da dahil olmak üzere çeşitli Hint makamlarından düzenleyici onay bekliyor. İşlem tamamlandıktan sonra Kotak Genel Sigorta, Kotak Mahindra Bank’tan bağımsız olarak faaliyet gösterecek. Süreç, sigortacıdan para sonrası yaklaşık ₹ 7.943 crore (1.06 milyar $) ücret alıyor ve 30 Haziran 2024’e kadar tamamlanması bekleniyor.

Kotak Mahindra Bank Genel Müdürü ve CEO’su Dipak Gupta, 150 yıllık mirası ve küresel yetenekleriyle Zurich ile pan-Hindistan dağıtım varlığı ve yüksek kaliteli franchise’ıyla tanınan Kotak arasındaki ortaklığı potansiyel bir dönüşüm olarak görüyor. Hindistan genel sigorta pazarı. Zurich Insurance Company Asya Pasifik CEO’su Tulsi Naidu da bu iştirakin yenilikçi müşteri çözümleriyle Hindistan genel sigorta pazarında devrim yaratacağına inandığını belirtti.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberderik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu