Haber

Tüyo: Milletimiz Akp-Mhp İttifakının Karşı Karşıya Tek ve Ortak Adayda Çıkmayı Başararak 20 Yıllık Karanlığı Bitirecektir

Türkiye Emek Partisi (TİP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), “Ülkemizin kurtuluşundan çok kendi çıkarlarını gözeten, yaklaşan seçimleri pazarlık ve şantaj yoluyla siyasi çıkar elde etmek için kullanan tüm girişim ve niyetler, Saray karşısında bugüne kadar besledikleri halkın iradesini zayıflatacak, yıkılmaya mahkum olacak… Saray karşısında iradesini ve kararlılığını sürdürecek, AKP-MHP ittifakının karşısına tek ve ortak adayla çıkmayı başaracaktır. unsurları uzlaştırarak, böylece 20 yıllık karanlığa son vererek.”

TİP MYK, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarının ardından bu akşam sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Ülkemizin kurtuluşundan çok kendi çıkarlarını gözeten, yaklaşan seçimleri pazarlık ve şantaj yoluyla siyasi çıkar elde etmek için kullanan, Saray’a karşı beslediği halkın iradesini zayıflatan her türlü teşebbüs ve niyetler, yıkılmaya mahkumdur.”

TİP MYK’dan yapılan yazılı açıklama şöyle:

“ÜLKEMİZ BU KURALDAN ÇIKMALIDIR”

“Türkiye, tarihinin en kıymetli seçimine yaklaşıyor. Bu seçimler, Saray hükümetinin halka karşı işledikleri tüm suçları örtbas etmek, buna yeni kabahatler eklemek ve baskılarını sürdürmek için bir beka sorununa dönüştü.” yağma politikaları Türkiye, Saray’ın bekası ile ülkemizin geleceği arasında bir yol ayrımındadır.Türkiye İşçi Partisi her zamanki sözünü söylemeye devam ediyor: Ülkemiz bu saltanattan bir an önce kurtulmalıdır. bu kurtuluş halkın kendisidir.

“AŞAĞIDAKİ SEÇİMLERİ PAZARLIK VE DEĞİŞİM YOLUYLA SİYASİ MESAFE YARATMAK İÇİN KULLANAN TÜM GİRİŞİMLER VE NİYETLER BAŞARISIZCA OLUR”

Ülkemizin kurtuluşundan çok kendi çıkarlarını gözeten, yaklaşan seçimleri pazarlık ve şantaj yoluyla siyasi çıkar elde etmek için kullanan, bugüne kadar beslediği millet iradesini zayıflatan her türlü girişim ve niyet çökmeye mahkûmdur.

“AKP-MHP İTTİFAKINA KARŞI HALKIMIZ İLKELERE KARŞI TEK VE ORTAK ADAY İLE BAŞARILI OLACAKTIR”

Saray gücünü yenmek, saltanat sevdalılarını mevzilerinden uzaklaştırmak, bugüne kadar işlenen suçların hesabını sormak ve birlikte güzel bir gelecek inşa etmek; Bütün bu tarihi ve şiddetli misyonlar bir kez daha halkımızın eline geçmiştir. Halkımız Saray karşısında iradesini ve kararlılığını koruyacak, unsurları uzlaştırarak AKP-MHP ittifakını tek ve ortak adayla karşı karşıya getirmeyi başaracak, böylece 20 yıllık karanlığa son verecektir.

“PARTİMİZ ÜLKEMİZİN KURTULUŞU İÇİN HİÇBİR SORUMLULUKTAN KAÇIRMAYACAKTIR”

Kim hangi hesapları yönetiyorsa. Partimiz, ülkemizin kurtuluşu için her türlü sorumluluktan çekinmeyecek, bu sorumluluğu tüm muhalif aktörler nezdinde güçlendirmek için elinden gelen çabayı sarfedecektir. Türkiye Kurmay Partisi, halkın iradesine güvenmeye ve halkın çıkarlarını temsil etmeye devam edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu