Ekonomi

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor hisselerinde son durum: En çok hangisi kazandırdı?

Spor endeksi şubatta yüzde 9,8 düştü

Sert dalgalanmaların yaşandığı Borsa İstanbul’da spor şirketlerinin hisseleri sert düşüş yaşadı.

Deprem felaketi piyasalarda oynaklığın doruk noktasına ulaşmasına neden olurken, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Borsa İstanbul hisse senedi ve vadeli işlem piyasalarında süreçler 8 Şubat 2023’ten 15 Şubat 2023’e kadar askıya alındı.

Analistler, deprem sonrası yaşanan süreçlerde panik havasının ön plana çıktığını belirterek, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) aldığı tedbirler sonrası borsada görülen istikrar trendine rağmen spor hisse senetleri üzerinde satış baskısının devam ettiğini belirtti. devam etti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) da tüm profesyonel ve amatör müsabakaları erteledi. Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ hisseleri şubat ayında yüzde 4,5 oranında değer kaybetti.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticaret Yatırımlar AŞ borsada yüzde 6 değer kaybetti.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol Menajerlik Ticareti ise borsada yatırımcılarına yüzde 7.8, Fenerbahçe Futbol AŞ yüzde 16.4 kaybetti.

Yılbaşından bu yana en çok kazanan Beşiktaş

Yılbaşından bu yana spor şirketlerinin hisse performansına bakıldığında Beşiktaş ve Galatasaray’ın hisseleri yükselirken, Trabzonspor ve Fenerbahçe’nin hisseleri geriledi.

Söz konusu dönemde Beşiktaş yüzde 27,6, Galatasaray yüzde 11,6, Trabzonspor yüzde 23,2 ve Fenerbahçe yüzde 26,8 oranında değer kaybetti.

Analistler, Şenol Güneş’in teknik direktör olarak atanmasının ardından Beşiktaş’ın Spor Toto Büyük Lig’de genel olarak başarılı bir grafik çizdiğini belirtti.

Spor Toto Süper Lig’in lideri Galatasaray, yeşil sahalarda da başarılı bir performans sergiliyor.

Analistler, Fenerbahçe’nin bu yıl borsaya yeterli bir başlangıç ​​yapmadığına, yatırımcısının yılın ilk 2 ayında kaybettiğine dikkat çekti.

Ligin zirvesinden çok uzakta olan Trabzonspor, borsada yatırımcısının yüzünü güldürmedi.

Fenerbahçe en yüksek piyasa fiyatına sahip

Halka açık 4 spor şirketi arasında en yüksek piyasa değerine sahip olan Fenerbahçe olurken, Fenerbahçe geçtiğimiz ayı 5 milyar 280 milyon 583 bin TL piyasa değeri ile tamamladı.

Fenerbahçe’yi 4 milyar 768 milyon 200 bin TL piyasa değeri ile Galatasaray, 1 milyar 840 milyon TL piyasa değeri ile Trabzonspor ve 1 milyar 819 milyon 200 bin TL piyasa değeri ile Beşiktaş izledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu