Haber

Trabzon Havalimanı’ndaki yolcu uçağının motorunda alev uzantısı oluştu

Trabzon Havalimanı’ndan Cidde’ye uçmak üzere havalanan Flynas’a ait Airbus A320 tipi yolcu uçağı, motorundaki alevin uzaması nedeniyle Giresun semalarından geri dönerek aynı havalimanına acil iniş yaptı. Uçak sorunsuz bir şekilde Trabzon Havalimanı’na inerken, alevlerin büyümesi cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Trabzon Havalimanı’ndan saat 22.15’te Cidde uçuşu için havalanan Flynas’a ait HZ-NS58 tescilli Airbus A320 tipi yolcu uçağının tek motorunda, kalkıştan kısa süre sonra alev uzaması meydana geldi. Bunun üzerine Giresun semalarından dönmek zorunda kalan uçağın kaptan pilotu, Trabzon Havalimanı’na acil iniş izni istedi. Apronda alınan geniş güvenlik önlemlerinin ardından uçak, sorunsuz bir şekilde Trabzon Havalimanı’na indi. Yolcular ve mürettebat uçaktan tahliye edilirken, birçok Körfez ülkesinden kente gelen ve tedirgin anlar yaşayan turistler otellere yerleştirildi. Teknik ekip, apronda bekletilen uçakta onarım ve inceleme çalışmalarına başladı.

O ANLAR KAMERADA

Öte yandan alevin yayılımı çevredeki binalarda yaşayan vatandaşlar tarafından telefon kameralarıyla kaydedildi. Manzaralarda; O anları yayılan alev sesiyle kaydeden bir kişi, ‘Allah’ım bana yardım et; Acilen inmesi gerekiyor. “Onlar için dua edelim” dediği anlar oldu.

emirdag-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu