Ekonomi

Tire Weir Archimedes Burgu Hidroelektrik Santrali’nde Teknik Sorun İncelemesine Başlandı

Meriç Nehri üzerine kurulan Tire Bentli Arşimet Burgulu Hidroelektrik Santrali’nde meydana gelen teknik sorunla ilgili inceleme ve tespit çalışmalarının başlatıldığı bildirildi.

Edirne Çevre Koruma Vakfı’ndan yapılan yazılı açıklamada, santraldeki kauçuk savağın bir kısmında teknik arıza meydana geldiği belirtildi.

Santralde su tutma ve test amaçlı elektrik üretim çalışmalarına başlandığı hatırlatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Testler sırasında nehir içerisinde yerel bir alanda zemine dayalı olduğu düşünülen ve henüz kesin kabulü yapılmayan tesiste betonarme elemanların bir kısmını ve kauçuk savağı etkileyen teknik bir sorun oluştu. Durumla ilgili olarak mühendislerden oluşan teknik grubumuz, Trakya Üniversitesi koordinasyonunda gerekli adımları hızla atarak inceleme ve tespit çalışmalarına başladı.

Tarafımızca titizlikle takip edilen teknik inceleme süreci ve buna göre raporların hazırlanması devam etmektedir. Teknik incelemelerin yanı sıra sorumlular hakkında aynı zamanda idari ve adli süreç de başlatıldı. Tüm onarım masrafları, üretilmesi planlanan elektriğin kaybı dikkate alınarak sorumluları tarafından karşılanacak ve herhangi bir kamu zararına izin verilmeyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu