Ekonomi

Son dakika: Musavat Dervişoğlu’ndan İYİ Parti’den ayrılanlara çağrı

İYİ Parti Genel Başkanı seçilen Musavat Dervişoğlu, TBMM’de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Partisinden ayrılanlara çağrıda bulunan Dervişoğlu, “7 yıllık siyasi hareketimiz içerisinde mücadele etmiş, partisinden ayrılmış yol arkadaşlarıma sesleniyorum, İYİ Parti dün olduğu gibi bugün de sizindir. Gelin küslükleri sonlandırılalım ve mücadelemize devam edelim” ifadelerini kullandı.

Dervişoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Partimizle yollarını ayırmış ama bizlerle olan gönül ve ülkü bağlarını asla kaybetmemiş arkadaşlarıma sesleniyorum.

İYİ Parti hür olduğu gibi bugün de sizindir. Gelin küskünlükleri sonlandıralım. Gelin haklıya hakkını hep birlikte teslim edelim. Mücadelemize daha güçlü bir şekilde devam edelim. Millet bizi çağırıyor. Sadece kapılarımız değil kollarımız da gönüllerimiz de milletimize ardına kadar açıktır.

İYİ Parti hangi amaçla kurulduysa bugün de o noktadadır.

İYİ Parti’nin kuruluş hikayesi baskılara ve imkansızlıklara boyun eğmeyen cesur insanların memleket adına yürüttüğü haklı ve gerçek itirazın bir büyük hikayesidir. Bu yüzden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi adı verilen fanilerin ihtiraslarını millete dayatma rejimidir.

İYİ Parti, yerleşik hale getirecek bunu ılımlı hale gösterecek hiçbir hesabın ve pazarlığın içinde olmayacak. Bu hesabı güdenlere de bünyesinde yer açmayacaktır.

Açıkça ifade ediyorum herhangi ve hangi şartta devletin partileştiği, partinin devletleştiği, yargının siyasallaştığı, nüfusun yabancılaştığı bu siyasi düzene karşı demokrasi ve hukuk mücadelemiz sonuna kadar sürecektir.

İktidar tarafından ülke gündemine dayatılan yeni anayasa tartışmaları, Türkiye’nin değil sayın Erdoğan’ın ve varlıklarının sayın Erdoğan’ın varlığına armağan etmiş olan çevresinin gündemidir.

Yeni anayasa arayışları, Türk milletinin yakıcı sorunlarına ve ihtiyaçlarına yönelik değildir. Sayın Erdoğan’ın siyasi ikbalin ve yebniden adauylık talebine aslında ölene kadar Cumhurrubaşkanı olmasına dair gaflet dolu bir ikmal ve takviye çabasıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu