Haber

Refah yine Kocaeli ve Sakarya’yı mı istedi? İlk tepki AK Parti cephesinden geldi

CNN Türk’te Dicle Canova’nın gündem sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Lideri Ali İhsan Yavuz, Refah Partisi ile yaşanan ittifak krizine ilişkin yine çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

“KONUŞULANLARIN DIŞARIYA YAYILMASINI DOĞRU BULMUYORUZ”

Bu dönemde Yeniden Refah Partisi ile 4 toplantı yaptıklarını belirten Yavuz, “Sayın Nurettin Taş ve Doğan Ayda Hoca ile oturduk. Her şeyi bu masada konuşalım dedik. Bakış açıları farklı olabilir. Konuşmak çok değerli. Karşı taraf konuşuyor mu? Orada söylenenlerin dışarıya yayılmasını mı sağlamak istiyoruz?” Biz bunu doğru bulmuyoruz. Doğan Hoca birkaç açıklama yaptı. Ben aradım ve ‘Ben öyle bir şey söylemedim’ dedim. “Şu ana kadar karşılıklı tekliflerde bulunduk. Bazı belediyelerde teklif yaptılar. Biz sadece meclis üyesiyle sınırlı teklif yapmadık. Bir daha oturur muyuz, oturmaz mıyız sorusunun cevabı bende yok” dedi.

YİNE REFAH, SAKARYA VE KOCAELİ Mİ İSTEDİ?

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal’ın, AK Parti’den Sakarya ve Kocaeli’nin büyükşehirlerde ittifak kurmasını istedikleri yönündeki sözlerine yanıt veren Yavuz, “Bazı büyükşehirleri, bazı küçükleri kapsayan bir teklifte bulundular. Bunun mümkün olamayacağını söyledik ve karşı teklifte bulunduk. Bunun üzerine “Söylendiği gibi bizim teklifimiz sadece meclis üyeleriyle sınırlı olacak bir teklif değildi. O masada Sakarya’nın adının geçtiğini hatırlamıyorum. Kocaeli ve Malatya geçti ama Sakarya’dan bahsedildiğini hatırlamıyorum” dedi.

AK PARTİ ADAYLARINI ÇEKER Mİ?

AK Parti’nin Büyükşehir adaylarını çekip Yeniden Refah’a aday verip vermeyeceği sorusunu yanıtlayan Yavuz, “Kolay olmayacak. O isimleri belli bir süreçten geçerek belirledik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu