Teknoloji

Beklenen gerçekleşti ve Google Bard’ın adı değişti; Yeni isminin yanı sıra yeni bir uygulamayı da tanıttı.

Google, önceki argümanları haklı çıkarmak , Bard AI sohbet robotunun yeniden markalanacağını resmi olarak duyurdu. Chatbot artık Google’ın en güçlü yapay zeka modeliyle aynı formda İkizler burcu denir. Ayrıca Pro 1.0 sürümü artık 40’tan fazla dilde ve 230’dan fazla ülkede kullanılabiliyor.

Google’ın Gemini ve Google Asistan deneyimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdürü Sissie Hsiao “Geçen yıl Bard’ı piyasaya sürdüğümüzden bu yana, dünyanın her yerindeki insanlar tarafından yapay zeka ile tamamen yeni bir şekilde işbirliği yapmak için kullanıldık; iş görüşmelerine hazırlanmak, kodlarda hata ayıklamak, yeni iş fikirleri için beyin fırtınası yapmak” dedi. Bard’ın yeniden markalaşması. “Bard’da misyonumuz her zaman size yapay zeka modellerimize doğrudan erişim sağlamak olmuştur ve Gemini, en yetenekli model ailemizi temsil etmektedir. Bunu yansıtmak için Bard artık sadece İkizler olarak bilinecek.”

Gemini Android uygulaması da hazır

Google, yeni ismin yanı sıra Android’de Gemini için taşınabilir bir uygulama da yayınladı. Bu uygulamaya diğer uygulamalar gibi erişebilir ve Google Asistan yerine kullanabilirsiniz. “Hey Google” demek, Gemini’ye hızlı erişim sağlayacak ve etkileyici bağlamsal yapay zeka yetenekleriyle yeni bir deneyim başlatacak. Ayrıca Google, Gemini uygulamasının zamanlayıcıları ayarlama, arama yapma, ev cihazlarını kontrol etme ve daha fazlası gibi Asistan’ın birçok özelliğini desteklediğini söylüyor.

İOS tarafında, iPhone sahipleri Gemini’ye normal Google uygulamasını kullanarak erişebilecek . Şirket, Android için Gemini uygulamasını ve iOS için Google uygulaması güncellemesini şimdilik ABD’deki müşterilere sunuyor ve önümüzdeki haftalarda daha fazla ülkede kullanıma sunulacak.

Ücretli Google Gemini yolda

Son olarak Google da artık Gemini’nin ücretli versiyonunu piyasaya sürmeye hazır olduğunu belirtiyor. İkizler İleri Düzey Google’ın “en yetenekli, en son teknolojiye sahip yapay zeka modeli” olarak adlandırılan bu model, Ultra 1.0 tarafından destekleniyor. Şirket, Gemini Advanced’in kod yazma, akıl yürütme, ince talimatları takip etme, yaratıcı görevleri tamamlama ve daha fazlası gibi son derece karmaşık görevlerde çok daha yetenekli olduğunu söylüyor. Ayrıca Gemini Advanced ile daha uzun ve detaylı görüşmeler yapmanız da mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu