Haber

Optimist Yelken Yarışları Kırşehir’de Başladı

Türkiye Yelken Federasyonu’nun düzenlediği, 4-5-6 Ağustos tarihlerinde KIRŞEHİR’de gerçekleştirilecek olan Optimist Yelken Yarışları başlıyor.

7 ilden 50 sporcunun katıldığı ve 3 gün sürecek Optimist Yelken Yarışları’nın startı Hirfanlı Baraj Gölü’nde verildi. Düzenlenen düzene Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Hasret Akdurak, Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Gençlik ve Spor Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, sporcular ve vatandaşlar katıldı. Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Hasret Akdurak, “Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen çok keyifli bir etkinliğe katıldık. Özenle hazırlanan etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederiz. 7 ilden yaklaşık 50 sporcumuzla buradayız. Bekleriz” Katılım sayısının her yıl artacağını.Bizim için en değerlisi.Bahis sporumuza en uygun rüzgar ile yarışmamız.Burası gerçekten bu açıdan bir cennet.Kumsal, su ve rüzgarın olması sporumuza uygun olması ileride daha büyük bir organizasyon yapmamızı sağlayacaktır.Yelken Federasyonu bünyesinde bir Anadolu ligi kurguluyoruz.Anadolu liginin ilk ayağı olarak buradayız.Önümüzdeki yıl yarışlarımızı tekrarlayacağız.Val. ve gençlik direktörü her yıl bir klasik haline getirilmesini talep ediyor. Biz federasyon olarak bundan mutluluk duyuyoruz ve desteğimizi sonuna kadar vereceğiz” dedi.

Yelken yarışmacılarından Ece Şükran Büyük (10), “Biz bu spora beşik yelkenle başladık. Trabzon’dan Kırşehir’e yarışmak için geldik. Çalıştığım kulübün sahibi kayınbiraderim olduğu için 3 yıldır beraber çalışıyoruz orda Kırşehir aslında çok güzel aslen Ispartalı’yım burası Isparta’ya benziyor biraz sıcak ama çok güzel bundan sonraki hedefim yelken yarışmalarında her yıl birinci oluyor.” Spor Kulübü Teknik Direktörü Ceyda Yancı (33) da, “Büyük bir yıkımın yaşandığı Hatay’ın İskenderun ilçesinden geliyoruz. Güçlü bir süreçten geçiyoruz. Değerli. Biz veliler olarak destek veriyoruz. Yapamadık” Depremin etkisini üzerinizden atmayın.Bu çocuklar orada deprem yaşadılar.Etkisi mutlaka devam edecek.En azından sporla bu etkinin azalacağını unutma şansımız yok ama biz onlara destek olmaya çalışıyoruz. bir şekilde sporla hayatı normalleştirip devam ettirebiliriz.

Hirfanlı Barajı’nda düzenlenen Optimist Yelken Yarışmaları 6 Ağustos’a kadar devam edecek.

haber-banaz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu