Yaşam

Ünlü isimler Atatürk’ü ölümünün 85. yılında anıyor

Askeri ve siyasi dehasıyla Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938’de saat 9’u 5 geçe Dolmabahçe Sarayı’nda vefat etti. Ünlü isimler de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85. yıl dönümünde sosyal medya hesaplarından art arda paylaşımlar yaparak saygı ve minnetle andılar.

İşte ünlü isimlerin paylaşımları…

CEYDA DÜVENCİ

“En büyük şükür, en büyük öğretmen… Öğrettiğin şeyler için teşekkür ederiz… Açtığın yolda yürümeye devam ediyoruz.”

ESRA EROL

Onu hiç kaybetmedik, 85 yıl önce sadece cenazesini gömdük. O ve fikirleri bu topraklarda nefes aldığımız her gün, özgür yaşadığımız her an yaşamaya devam edecektir. ‘Beni görmek yüzümü görmek anlamına gelmez, düşüncelerimi, duygularımı anlayıp hissederseniz bu yeterli’ sözleriyle onu sonsuza kadar kalbimizle görür, aklımız ve fikirlerimizle canlı tutarız.”

ARDA TÜRKMEN

“Atamı büyük bir saygı, büyük bir şükran ve büyük bir özlemle anıyoruz… sonsuza kadar.”

HAKAN ALTUN

“İki Mustafa Kemal vardır; Biri benim, etten kemikten değişmez Mustafa Kemal… İkincisi Mustafa Kemal, onu ‘ben’ kelimesiyle anlatamam; o ben değilim, biziz! O bir aydın ve fikir adamıdır. Memleketin her köşesinde yeni fikirler, yeni hayat ve büyük dava için çabalayan bir aydın. Onlar savaşçı bir topluluktur. Ben onların hayalini temsil ediyorum. Benim çabalarım onların özlemini gidermektir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal’dir o! Sonsuz özlem, minnet ve saygıyla… Ruhun şad olsun Ceddim.”

TUĞBA ÖZAY

“Sonsuza Kadar Babam”

EMRE AYDIN

“Sonsuza kadar.”

KAAN YILDIRIM

“‘Benim naçizane bedenim bir gün toprak olacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ Mustafa Kemal Atatürk”

ARZUM ONAN

“85 yıldır bitmeyen özlem ve sevgiyle…”

JESS MOLHO

“Sevgiyle, saygıyla, şükranla ve rahmetle…”

EMRE ALTUĞ

“Saygı ve minnetle… Sonsuza kadar Mustafa Kemal Atatürk”

BADE İŞÇİL

“10 Kasım 1938, 09:05 Bu bir vedanın sembolü değil, feda edilen bir hayatın sembolüdür.”

DEMET EVGAR

“Bütün ömrünü millet egemenliğine adayan dedemiz ve önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem ve minnetle anıyorum. Tüm cumhuriyet şehitlerinin ruhları şad olsun. Yaşasın Cumhuriyet.”

BÜLENT ŞAKRAK

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e minnetle”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu