Ekonomi

Elon Musk’ın hamlesinin ardından birçok sahte token ortaya çıktı

Elon MuskTwitter, ünlü mavi kuş logosunu X simgesiyle değiştirmeye başladığından beri, merkezi olmayan borsalarda X adı altında birden fazla token ortaya çıktı.

Musk’ın değişiklikle ilgili ilk paylaşımı hafta sonu geldi ve Twitter’ın CEO’su Linda YaccarinoPazar günü yeniden markalaşma haberlerini doğruladı.

yakarino, “X; Ses, görüntü, mesajlaşma, ödeme/banka işlemlerine dayalı sınırsız bir etkileşim ortamı yaratacaktır. Yapay zeka tarafından desteklenen X, birbirimizle hayal bile edemeyeceğimiz şekillerde etkileşim kurmamızı sağlayacak.”söz konusu.

Nisan 2023’te Twitter’ı X Corp.’a taşıdı. Musk ayrıca bir yapay zeka girişimi olan X.AI Corp.’u kaydettirdi. Daha sonra CEO, “evreni anlamak” için kendi yapay zeka şirketini kurdu.

Şimdi, X belirteçleri birden çok blockchain ağında görünmeye başlıyor.

Önümüzdeki aylar için mantıklı bir yol haritasına sahip olduğunu iddia eden yeni tokenlar varken, görünüşe göre “pompala ve boşalt” taktiği ile hareket eden tokenlar da var.

Bunlardan biri de projesi Mayıs ayında sonlandırılmasına rağmen son 24 saatte yüzde 1.200 artış gösteren token. Piyasadaki bu durum, düşük sermayeli yatırımcıların “X” adını taşıyan rastgele bir token satın alarak kar elde etmeye çalıştıklarını gösteriyor.

Fırsatçı geliştiriciler, Musk’ın tweet’lerinin ardından yeni token’ları piyasaya sürmeye devam ediyor. Örneğin Musk’ın uzay teknolojisi şirketi SpaceX ile neredeyse aynı logoya sahip olan AI-X tokeninin fiyatı yaklaşık 10 kat arttı. Deus X isimli token da Musk’ın tweet’inin ardından yüzde 2.600 yükseldi.

Profesyonel yatırımcılar CoinDesk’e şunları söyledi:

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

haberduragan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu