Ekonomi

Çin yabancı sermaye kullanımını artırmaya devam edecek

ŞANGAY, 6 Kasım (Xinhua) — Çin Ticaret Bakanı Wang Wentao, yabancı sermaye kullanımını artırmaya ve ülkeyi yatırım için kalıcı bir çekim merkezi haline getirmeye devam edeceklerini söyledi.

Wang bu açıklamayı Pazar günü 6. Çin Uluslararası İthalat Fuarı kapsamında önemli bir etkinlik olan “Çin’de Yatırım Yılı” Zirvesi ve Şanghay Şehir Tanıtımı sırasında yaptı.

Wang, Çin’in yabancı yatırıma yönelik negatif listeyi makul ölçüde kısaltacağını, imalat sektöründe yabancı yatırım erişimine ilişkin kısıtlamaları tamamen kaldıracağını ve modern hizmet endüstrilerinin dışa açılmasını genişleteceğini belirtti.

Ayrıca, Trans-Pasifik Ortaklığı Kapsamlı ve Aşamalı Anlaşması ve Dijital Ticaret Anlaşması kapsamında uygun pilot serbest ticaret bölgeleri ve Hainan Serbest Ticaret Limanı kurulacak. EkonomiKatılım Zaptı gibi uluslararası kurallara uyum sağlanmasına destek vereceklerini belirten Bakan, işletmelerin kaygılarının giderilmesi amacıyla yuvarlak masa toplantıları gerçekleştirileceğini vurguladı.

“Çin’de Yatırım Yılı”nın başlangıcından bu yana, temel varlıklarda 20’ye yakın yatırım teşvik faaliyeti yürütülürken, yerel yönetimler 500’den fazla yan faaliyet düzenledi.

kargihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu