Haber

Batman’da İmamoğlu coşkusu

BATMAN (IGFA) –İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, Batman’da meydanı dolduran, çoğunluğu gençlerden oluşan coşkulu kalabalığa seslendi.

Konuşma yapacağı alana girdiği sırada meşalelerle karşılanan Önder İmamoğlu’nu taşıyan otobüs, yoğun ilgi altında zahmetli bir şekilde ilerledi.

Dilek İmamoğlu ile birlikte meydanı dolduran ve çoğunluğu gençlerden oluşan vatandaşları selamlayan eşi Dr. Önder İmamoğlu, “Van’dan geliyorum. Sabah Ağrı’daydım. Sarıldık. İçimizi ısıttı. Kalplerimiz ısındı. Şimdi ne güzel bir Batman, seninleyim. Hepinize teşekkür ederim. Alana’da gençlerin coşkusunun hakim olduğuna dikkati çeken İmamoğlu, “Adalet, eşitlik, özgürlük, demokrasi talepleri… Benim en çok hoşuma giden şey, gençlerin ‘Başkanım yok’ demesi. Hak yemem, hakkımı da yemem.’ Bu bizim vatandaşımız” dedi.

“15 Mayıs’ta ülkeye demokrasi gelecek. Önder İmamoğlu, “Şehirlerimize demokrasi gelecek” dedi, “Kayyumlar gidecek, millet ne derse onu söyleyecek. Halk ne derse desin, milletin seçtiği kişi şehirleri yönetecektir. Bağımsız yargının hak, hukuk ve adalet ışığı herkesi eşitler. Adaletin Ekrem’i yoktur, Selahattin’in de yoktur. Herkes için adalet. Ötesi düşünülemez. Yargısız infaz hiçbir vatandaşın hakkı değildir. Adil yargılama istiyoruz. Yargı siyaset silahı olarak kullanılamaz. Adil yargılama, adil yargılanma ortamı; kimse ona bir şey söylemiyor. Kozmik kanunun verdiği karar kimseyi incitmez” dedi.

Millet İttifakı Başkan adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Batman halkına selamlarını ileten Önder İmamoğlu, “Haksızlığa, ayrımcılığa, hangi kademede olursa olsun vatandaşımızın hakkını korumayan hiçbir şeye izin vermeyeceğiz. Milletimizin tek bir ferdine sahip çıkacağız. Vatandaşlarımızın her türlü hakkını koruyacağız. Toprağa zarar vermeyecek bir yola çıktık. Bundan asla vazgeçmeyeceğiz. Bu duygu bize Türkiye Cumhuriyeti’nin emanetidir. Atatürk’ün bize emanetidir. Bu sonsuza kadar devam edecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu