Haber

Ankara Büyükşehir tarihine sahip çıkıyor

ANKARA (İGFA) – Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, Ankara’nın dört bir yanında tarihi yapıtların kent turizmine kazandırılması gayesiyle onarım çalışmaları gerçekleştiriyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başşehrin tarihi ve kültürel miras olma özelliği taşıyan bedellerini korumak ve gelecek jenerasyonlara aktarmak maksadıyla proje çalışmalarını sürdürüyor.

Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı hem kent merkezinde hem de etraf ilçelerde tescillenmiş tarihi yapı, çeşme, türbe ve mescitleri günyüzüne çıkarmak için harekete geçti. Proje kapsamında; Altındağ, Kalecik, Polatlı, Kahramankazan, Haymana, Gölbaşı, Nallıhan, Elmadağ ve Çubuk ilçelerinde bulunan tarihi çeşme, türbe ve mescitlerde onarım çalışmaları gerçekleştiriliyor.

YAVAŞ: “MANEVİ DEĞERLERİMİZİ GÜNYÜZÜNE ÇIKARMAYI SÜRDÜRÜYORUZ”

Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı tarafından sürdürülen çalışmaları toplumsal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, “Kentimizin tarihi kültürel eserlerine sahip çıkıyor, kültür turizmini artırmayı ve manevi değerlerimizi günyüzüne çıkarmayı sürdürüyoruz. Çalışması biten birçok tarihi yapının yanı sıra; çeşme, türbe ve camilerimizdeki restorasyon çalışmalarını haziran ayında tamamlıyoruz” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu