Haber

AMASYA’DA DEPREM ALİ KEREM’E DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

DEPREM sonrası Amasya’da bir yurda yerleştirilen Adıyamanlı 10 yaşındaki Ali Kerem Balcı’ya doğum günü sürprizi yapıldı ve pasta kesildi.

Adıyaman’da konutları yıkılan Ali Kerem Balcı, yeni yaşını annesi Semiha, babası Celal ve kardeşi Abdurrahman Balcı ile birlikte yerleştiği Sultan Bayezid KYK yurdunda kutladı. Amasya Valiliği Gençlik ve Sporİl Müdürlüğü koordinasyonunda, Gençlik Merkezi gönüllüleri ve Toplum Merkezli Polisin katılımıyla Ali Kerem, yeni arkadaşlarıyla birlikte dilek dileyerek pastasının üzerindeki mumları üfledi.

Gençlik Merkezi Gönüllüleri, Ali Kerem için yurt kafeteryasını balonlarla süsledi. Doğum gününün kutlanacağından habersiz yemekhanede oturan Ali Kerem, sürpriz karşısında çok sevindi.

EN İYİ DOĞUM GÜNÜM

Depremzede Ali Kerem Balcı, 10 yılın en keyifli doğum günü kutlaması olduğunu belirterek, “10 yaşındayım. En güzel doğum günümdü, teşekkür ederim. Herkesi çok seviyorum, çok güzel bir doğum günü partisiydi. “

DEPREMİN ETKİSİNDEN UZAK TUTMAK İÇİN SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ

Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Murat Öztürk, ‘Deprem mağdurlarımızı Sultan Bayezid yurdumuzda ağırlıyoruz. Misafir ettiğimiz toplam 81 ailemiz var. Ailelerimizde ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde öğrencilerimiz var. Yurt yönetimi olarak arkadaşlarımız çocuklarımızı doğum günleri ile özdeşleştirdiler. Depremden önemli ölçüde etkilenen ve mağdur olan çocuklarımıza biraz olsun neşe katmak ve onları depremin etkilerinden uzak tutmak amacıyla bugün sürpriz bir doğum günü gerçekleştirdiler. Onlar bizim misafirlerimiz, başımızın tacı. Elimizden geldiğince onlara yardım etmek için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu