Haber

Ali Babacan’dan Bahçeli’ye tepki: Tek bir afet bölgesi görmeden, tek bir depremzedenin durumunu bilmeden iftira atıyor

Demokrasive Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin bugün grup toplantısında yaptığı açıklamalarla ilgili olarak, “Tek bir afet bölgesi görmeden, tek bir depremzedenin durumunu bilmeden rezil oluyor. söyle ona: Bahçeli Bey, Osmaniye’deki konutunuz. Hemen karşınızda yıkılan enkaz sakinlerine evinizin tuvaletini kullanma izni verilmemiş, ne diyorsunuz?
DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bugünkü meclis grup toplantısında yaptığı konuşmaya tepki gösterdi. Babacan, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:
“OSMANİYE’DEKİ KONUTUNUZA ZARAR VEREN AZALT SAKİNLERİ BAHÇELİ HAYIR, NEDEN EVİNİZİN TUVALETİNİN KULLANIMINDAN KONUŞUYORSUNUZ”
“Tek bir afet bölgesi görmeden, depremzedenin durumunu bilmeden züppe! evinin tuvaleti, neden bahsediyorsun?
Gittim. Adım atmadığın ve temsilcisi olduğun memleketin Osmaniye halini gördüm. Adıyaman’ı, Kahramanmaraş’ı, Hatay’ı, Adana’yı gördüm. Hayatta kalanlarımızı dinledim. Masal anlatma, memleketin hâlini bilmeden oturduğun yerden ahkam kesme.”
BAHÇELİ, “BAŞKALARINA GÖSTERMEYECEĞİZ, İSTİSMAR REKABETİNDE DEĞİLİZ” DEDİ
Bahçeli şunları söyledi:
“Devletimiz ve hükümetimiz en alçakça kampanyaları görmezden gelerek üzerine düşen görevi yapmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız depremin harabeye çevirdiği illerimize giderek incelemelerde bulunmuştur. Vatandaşlarımızla görüşmüş, sohbet etmiş, acılarını paylaşmış, bir an önce ortadan kaldırmak için çaba sarf etmiştir. “Cumhurbaşkanımız deprem bölgesinde olduğu için gelişmeleri Ankara’dan takip ettim. Diğerleri gibi biz de gösteri peşinde değiliz, sömürü yarışı içinde değiliz.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu