Haber

Akşener’in kendisini telefonla aradığını açıkladı! İYİ Parti’den Ersan Şen açıklaması: Amaç aday olmak değil teşekkür etmekti

CHP, DEVA, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, DÜZGÜN Partisi ve Saadet Partisi’nin oluşturduğu 6 Tablo; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olması ALÂ Partisi’nin masadan kalkmasına neden oldu.

İMAMOĞLU VE SLOW ADAYLIK TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİ

Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı olduklarını açıklayan UYGUN Parti Genel Başkanı Akşener, canlı yayında İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve ABB Lideri Mansur Yavaş’ı aday olmaya çağırdı. Ancak her iki belediye başkanı da Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını belirtti.

“HERKESİNDEN DAHA İYİSİNİ YAPIYORUM”

Gelişmeler dikkatle takip edilirken, Avukat Prof. Dr. Ersan Şen, GÜZEL Parti ve Meral Akşener ‘dan teklif gelirse cumhurbaşkanı adayı olabileceğini söyledi. Talep halinde görevinden kaçmayacağını belirten, Ersan Şen“Canımız feda, kanımız feda. Tereddütsüz… Mütekabiliyet varsa, ulu millet isterse karşılıksız bırakmayız. Çoban ateşini halk yakarsa biz de uzak durmayız.” . Bay. Meral Akşener Türkiye’den ve UYGUN Partisi’nden böyle bir teklif gelirse elbette seve seve kabul ederim. Bu görevi yapabileceğime inanıyorum. Herkesten daha iyi yaparım. Yeter ki halk güvenini göstersin” dedi.

AKŞENER REKLAM ARASINDA SEN’İ ARADI

Program sırasında dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Reklamın ortasında Meral Akşener tarafından arandığını söyleyen. Ersan Şen “Akşener ‘Sen bu konuda ciddi misin’ dedi, ‘Ben ciddiyim’ dedim, o da görüşmek istedi. Muhtemelen bu hafta bir görüşmemiz olacak.” söz konusu.

“ARAMANIN AMACI FARKLI OLDU TEŞEKKÜRLER”

Şen’in İYİ Parti’nin cumhurbaşkanı adayı olabileceği kulislerde konuşulurken, YETERLİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır katıldığı canlı yayında Ersan Şen’in sorusunu yanıtladı: “Genel Başkanımız herkesle istişare ediyor ve adaylık konusunu görüşüyor. .Ersan Şen’i aday göstermek için. Aramadı. Olur mu? Aramanın amacı aday göstermek değil, teşekkür etmekti.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu