Haber

Yunus Sezer nereye atandı? AFAD eski başkanı Yunus Sezer kimlerle atandı?

Yunus Sezar Nereye atandı? Sorusu, randevuların ortasında en çok dikkat çekenlerden biridir. 2021’de Afad Yunus Sezer nereye ve kiminle atandı? Arama motorlarında sorgulanır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile 57 ilin valileri değiştirildi, 16 ilin valileri “vali-başmüfettiş” olarak atandı. Peki Yunus Sezer nereye atandı? AFAD eski başkanı Yunus Sezer kimlerle atandı?

YUNUS SEZER NEREYE GÖREVLENDİRİLDİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile 57 ilin yeni valileri atanırken, Edirne Valiliğine AFAD Lideri Yunus Sezer atandı. Yapılan atamalar sonucunda Edirne Valiliğine Yunus Sezer atandı.

YUNUS SEZER

YUNUS SEZER KİMDİR?

10 Nisan 1978 yılında Erzurum/İspir ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Erzurum’da tamamladı. 2000 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 2001 yılında Kaymakam adayı olarak göreve başladı.

Ardından Sezar; (Edirne) Lalapaşa Kaymakam Yardımcısı, (İzmir) Beydağ Kaymakam Yardımcısı, İngiltere’de yurt dışı stajı, (Giresun) Alucra Kaymakamı, (Sivas) Altınyayla Kaymakamı, Siirt Vali Yardımcısı, (Diyarbakır) Silvan Kaymakamı, Daire Başkanı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü, Bakan Danışmanı, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Lideri, Kırıkkale Valiliği görevlerinde bulundu.

11 Eylül 2021 tarihli ve 2021/454 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Lideri olarak atanmıştır. Edirne Valisi Yunus Sezer evli ve 3 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

emet-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu