Haber

YKS TERCİHLERİ BAŞLADI MI: YKS 2023 tercih dönemi ne zaman başlıyor? Seçim dönemi ne zaman başladı?

evet TERCİHLER BAŞLADI MI? sorusu bahisle ilgili en çok araştırılan soruların ortasında yer almaktadır. Pek çok aday tercih işlemlerini gerçekleştirmek için tercih dönemi detaylarını internet üzerinden sorgulamaya devam ediyor. Yönlendirmeli tercih döneminde merak edilen konuların başında YKS yerini alıyor. Peki, YKS TERCİHLERİ BAŞLADI mı: YKS 2023 tercih dönemi ne zaman başlıyor? Tercih dönemi ne zaman başladı?

YKS TERCİHLERİ BAŞLADI MI?

2023-2024 YKS tercih kılavuzunda yer alan bilgilere göre YKS tercihleri ​​bugün başlıyor. Böylece YKS tercih işlemlerini gerçekleştirmek isteyen adaylar bugün itibariyle tercih işlemlerini http://ais.osym.gov.tr ​​adresinden kolayca gerçekleştirebilecek. 27 Temmuz 2023 Perşembe günü başlayan tercih süreçleri 8 Ağustos 2023 Salı günü sona erecektir.

SEÇİMDEN SONRA NE OLUR?

YKS tercih işlemlerinin yürütülmesinin ardından adayların yerleştirildiği üniversite ve bölümü öğrenmeleri için ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile yerleştirme işlemlerinin adayların erişimine açıldığı duyurulacaktır. ÖSYM web sitesinde. İlanın ardından elektronik kayıt dönemi başlar ve e-Devlet uygulaması üzerinden kayıt işlemleri yapılabilir.

kartal-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu