Haber

TÜRSAB’ın kıdemli üyesinden skandal paylaşım! demirtaş var

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bahattin Yücel’in, terör örgütü propagandası yapmaktan ceza alan HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın hakkında skandal bir iddiayı Twitter’da paylaştığı ortaya çıktı. , haksız yere cezaevinde tutuldu.

Ayrıca Demirtaş’ın Yücel’e tutuklu bulunduğu cezaevinden mektup yazdığı, Yücel’in söz konusu mektubu sosyal medya hesabından paylaştığı belirlendi.

Yücel, 25. Dönem TÜRSAB Genel Kurulu’nda TÜRSAB Lideri Firuz Bağlıkaya tarafından meclis başkanlığına aday gösterildi ve kongrede Divan Başkanı oldu.

DEMİRTAŞ’TAN YÜCEL’E MEKTUP

Gözaltına alınan Demirtaş’ın Yücel’e yazdığı mektupta şu ifadeler yer alıyor:

“Sevgili Bahattin Yücel, hücrede televizyon seyrederken değerlendirmelerinizi ilgiyle takip ediyordum. Siz de selamlarımı iletme nezaketinde bulundunuz. Hem değerli yorumlarınız hem de selamlarınız için teşekkür etmek istedim. Saygılarımı sunarım. barış ve huzur içinde yaşayacağımız özgür yarınlara olan inancımla, size ve ailenize sağlık diliyorum.”

 

YÜCEL’DEN DEMİRTAŞ’A DESTEK

Öte yandan Yücel, bağımsız mahkemelerin Demirtaş hakkında verdiği kararı tanımadığını da paylaştı. Son olarak Yücel “Demirtaş’ın AİHM kararıyla tescillenen haksız tutukluluğuna karşıyım.” sözlerini paylaştığı görüldü. Öte yandan Yücel, TÜRSAB 25. Zorunluluk Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Önümüzdeki dönemde Türkiye’de ciddi bir siyasi iktidar değişikliğinin gündemde olduğunu düşünüyorum, seçime gidiyoruz” dedi.Terimleri de kullanıyor.

KAYNAK: HARUN SEKMEN / SABAH

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu