Haber

Telefon bayisinde işe başlayan genç cep telefonunu çalıp ortadan kayboldu

AVCILAR’da bir telefon bayiinde çalışmaya başlayan genç, çalıştığı yerden cep telefonunu çalıp ortadan kayboldu. B.Ç. cep telefonunu çaldığı işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde telefon bayiliği işleten Erdal Tambahçeci, B.Ç.’yi işe almaya karar verdi. Berkay C.’nin işe başladığı gün cep telefonu mağazasından cep telefonu çaldı.

HIRSIZLIK ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Cep telefonunu önce cebine koyan daha sonra boş kutuyu alıp karnındaki kemerinin altına saklayan B.Ç.’nin cep telefonunu çaldığı sahneler iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. B.Ç. hırsızlık yaptığı kamera kayıtlarının incelenmesi sonucu iş yeri sahibi B.Ç. Ona ulaşmaya çalıştı ama başarısız oldu. İşletme sahibi Erdal Tambahçeci, ‘Çocuk iş istedi. Biz de işe alındık. Test aşamasındaydı. Çıkmadan beş dakika önce baktım, kıvranıyor. Telefon alındı, kutusu alındı, faturası da alındı. Telefon 10 bin lira. 6 aylık bir cihazdı. 10 bin liralık tezgah fiyatımız vardı. Kendisinden birkaç cihaz satın aldık. Abim çalışmam lazım para lazım deyince yardım etmesi için onu tuttuk. Küçük çocukları değerlendirmeye karar verdik. İşimiz teknik olduğu için gençler daha üretken.” dedi. Tambahçeci, “Maaşımdan kesilseydi, yardım ederdim. Hırsızlık yapmak benim için zor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu