Yaşam

Sinema, dizi ve müzik sektörüne yeni soluk geliyor

Türkiye’de dizi, sinema ve müzik alanında en güçlü dijital şirket olan Wediacorp, Azerbaycan’ın HD yayın yapan ilk TV kanalı “CBC Sport” ile markanın dijital dönüşümü ve dijital hak yönetimi için tarihi anlaşmaya imza attı. Bu anlaşmadan doğacak ortak projeler, iki kardeş ülkenin bağını daha da güçlendirecek. Anlaşmayla birlikte ortak projeler için kolları sıvayan iki büyük firma, ses getirecek yeni projelere hazırlanıyor.

UEFA liginin yayın hakları elinde

Azerbaycan’ın HD yayın yapan birinci TV kanalı olan “CBC Sport”, birebir vakitte Azerbaycan ve dünya sporlarının nabzını tutuyor ve sağlıklı bir ömür üslubunu teşvik ediyor. Yerli ve yabancı en itibarlı yarışları açık havada izleyicilerine sunan CBC Sport, günlük haber bloğu, gündem programları, analitik ve eğlenceli programları, incelemeleri ve sinemalarıyla Azerbaycan’da spor yayıncılığını yeni bir boyuta taşıyor.

Dijital dönüşümün öncüsü

2016 yılında Bakü’de ofis açarak, Türkiye dışında büyümeye devam eden WediaCorp Azerbaycan’ın kıymetli üretimci ve sanatkarları ile çalışmaktadır. Sura İskenderli, Şöhret Memmedov, Şebnem Tovuzlu, üzere birçok sanatkarın yanı sıra ARB TV, CBC Sport üzere kıymetli tv kanalları ile de çalışmalarını sürdürmekte.

Wediacorp Funda Şen kimdir?

Türk menşeili birinci Multi Channel Network olan dijital strateji ajansı Wediacorp’un kurucusudur. 24 yıl boyunca Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Uzman Rejisör olarak vazife yapmış, TSK için yapılmış 1600 belgesel ve eğitim sinemalarının direktörlüğünü üstlenmiştir.

2014 yılından beri İstanbul Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisidir. AUZEF Perakende Pazarlama ve Mağaza İdaresi Kısmında “e-ticaret ve doğrudan pazarlama”, “Marka ve Marka Stratejileri”, “Bağımsız Çalışma”, “İletişim” derslerini vermektedir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu