Haber

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Son 4 günde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 21

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Az önce bir haber daha aldık. Zap’ta Mehmetçik tarafından 3 terörist etkisiz hale getirildi. Böylece son 4 günde etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 21’e ulaştı.”

AK Parti’den Kayseri Milletvekili adayı gösterilen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ziyaret ettiği İncesu ve Yeşilhisar ilçelerinde vatandaşlarla bayramlaştı. Burada açıklama yapan Bakan Akar, “Irak ve Suriye’nin kuzeyinde Mehmetçikler, teröristleri kazdıkları çukurlara aslanlar gibi gömdüler ve gömmeye devam ediyorlar. Az önce bir haber daha aldık. Zap’ta 3 terörist Mehmetçik tarafından etkisiz hale getirildi. Böylece son 4 günde teröriste dönüşen teröristlerin toplam sayısı 21’e ulaştı. İnşallah bu çaba sınırlarımızın ve milletimizin güvenliğini sağlayana kadar devam edecek. Biz bu konuda kararlıyız, kararlıyız ve muktediriz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yerli ve milli savunma sanayinde önemli noktalara gelindiğini belirten Akar, “Çalışmalar devam ediyor. TSK’nın temel malzeme ve ihtiyaçlarını yerli ve milli olarak karşılayarak dışa bağımlı kalmamak. ülkemizin, milletimizin ve sınırlarımızın güvenliğini sağlamak için elimizden gelen gayreti gösterdik, gösteriyoruz.” Türk Silahlı Kuvvetlerinin tek amacının teröristler olduğunu vurgulayan Akar, “Terör örgütü PKK emperyalistlerin elinde bir maşadır. Türkiye’yi durdurmak için kullanılan bir araç. Onu yok etmeye kararlıyız. ‘Giriş Yok’ denilen yerlere girdik, ‘Çıkış Yok’ denilen yerlere çıktık. Sonuna kadar devam edeceğiz.”

“Mehmetçikler hamdolsun teröristleri kazdıkları çukurlara gömüyorlar. Yaklaşan seçim bir zihniyet sorunudur. Yıllardır şehitler vererek elde ettiğimiz kazanımları yok etmek istiyorlar. İnanıyoruz ki bu milletin öngörüsü buna izin vermeyecektir.” .Teröristler otobüse bindi HDP aldı.Millet İttifakı hep arkasına yaslandı.Birlikte gidiyorlar.Bu otobüse biz izin vermeyeceğiz.Bu millet izin vermeyecek.Bizden önce bizimle birlikte düşünüp yürüyenler maalesef. Onlarla birlikte hareket edin.Çok yanlış yapıyorlar.Bir koltuğun bedeli mi?Fikrinden,fikrinden,tarihinden vazgeçiyorlar.Yazıklar olsun.Bu millet buna izin vermez.Bu anlayışla bakacağız.Herkes. Bu konuda bilinçlenmeli, şehitlerimizin kanlarına ve şehit ailelerinin duygularına saygı gösterilmelidir.”

haberdoganyol.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu