Ekonomi

Meteoroloji’den 18 il için şiddetli yağış ve rüzgar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun tamamının parçalı ve çok bulutlu, Trakya kesimi dışında tüm bölgelerin yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

yağış; Yerel olarak Doğu Anadolu’nun batı kesimlerinde Maraş, Karaman, Niğde, Kayseri, Sivas, Ordu, Giresun, Trabzon, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Ağrı, Muş, Bitlis, Adıyaman ve Diyarbakır çevresinde ve Adana ve Osmaniye’nin kuzey kesimleri. Kuvvetli olması beklendiği için yağış sırasında ani sel, sel, yıldırım, yerel dolu ve kuvvetli rüzgar gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Rüzgarın Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun doğusundan, Doğu Anadolu’nun iç kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz’den kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Güneydoğu Anadolu’yu, güney ve güneybatı yönlerinden, olası aksiliklere karşı korumak mümkündür. dikkatli ve tedbirli olun.

çığ tehlikesi riski

Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Hava sıcaklıklarının iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece düşeceği, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, çoğunlukla mevsim normalleri civarında seyredeceği iddia ediliyor.

habereregli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu