Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi Anamur’da Temizlik Çalışmalarını Sürdürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesitemizlik çalışmalarını merkeze en uzak ilçe olan Anamur’da sürdürüyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi

Muhtarlık Genel Müdürlük Temizlik Hizmetleri Şubesi görevlilerinden Yusuf Çıtırkı, temizlik işlemlerini her gün rutin olarak gerçekleştirdiklerini söyledi. Anamur’un 21 caddesini 13 personelle düzenli olarak temizlediklerini ifade eden Çıtırkı, “Personelimiz ve elektrik süpürgemiz ile günlük faaliyetlerimize devam ediyoruz. Anamur’u daha temiz tutmaya çalışıyoruz. İnsanlarımız daha sokağa çıkmadan temizlik çalışmalarına başlıyor. , uyandıklarında ise daha temiz cadde ve sokaklarda yürümelerini sağlıyoruz.” söz konusu.

İskele Mahallesi Muhtarı Hayrettin HaberlerTemizlik çalışmalarından memnun kaldıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Arkadaşlar temizlik konusunda gereğini yapıyor. Geceden başlayıp öğlene kadar çalışıyorlar. Sabahları elektrik süpürgeleri de işin içine giriyor. Anamurluların isteyip gelip nefes alabildiği bir yer olduğu için mahallemiz çabuk kirleniyor. Ama Büyükşehir ekipleri temizlik konusunda ellerinden gelen hassasiyeti gösteriyorlar.Yolumuz yapıldıktan sonra burası çok güzel. Vahap Başkan’dan Allah razı olsun. Mahallemizin çok güzel bir manzarası var. Her yer güzel ve pırıl pırıl. Çiçeklerimiz de çok güzel. Şu anda kavşağımız da çok güzel.”

Anamurlu vatandaşlardan Ayşegül Kuper, yapılan temizlik çalışmaları sayesinde Anamur’un tertemiz bir görünüme kavuştuğunu söyledi:

“Bu bölgenin önceki hali ile şimdiki hali arasında fark var. İskelenin ortasında dağ farkı var. Temizliğinden, çiçeklerin bakımından, her şeyinden kesinlikle memnunuz.” Son günlerde şafak bile sökmedi. Büyükşehirde çalışan işçilerimizin erkenden kalkıp buraları süpürüp temizlediklerine şahit olduk. Bu çok değerli. Önümüzde yaz var. Anamur yaz aylarında çok kalabalık oluyor. Temizlik de bizim için çok değerli.”

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu