Yaşam

MasterChef Türkiye’de Dünya Kupası’na Özel Bölüm: Dokunulmazlık Oyununda FIFA Sıralaması!

MasterChef Türkiye bu akşam yeni kısmıyla ekranlara gelecek. Dün akşam oynanan grup oyununun akabinde yapılacak birinci dokunulmazlık oyunu, yeni eleme sisteminde büyük bir kıymet teşkil ediyor. Puanlı sisteme geçilmesinin akabinde her yemek yarışmacıların programdaki geleceğini belirleyecek. Bu akşam ise Dünya Kupası özel kısmı yayınlanacak. Gelin ayrıntılara birlikte bakalım. ?

MasterChef Türkiye haftanın birinci dokunulmazlık oyunu öncesi, kaptanlık oyununun kritiği yapıyor. 2 kaptanlığı olan Büşra’nın, Fatma Nur’dan sonra seçilmesi ve kırmızı gruba gitmesi şefler ortasında dikkat çeken bir durum haline geliyor.

Mavi kadro kaptanı Burak Kaya seçimlerini istatistiklere nazaran yaptığını söylese de, müsabakada en başarılı isim olan Tolga’yı almaması şefler tarafından karşısına getirilen bir konu oluyor.

Bu akşam programda heyecanı her tarafı saran 2022 FIFA Dünya Kupası’na yönelik bir yarış izleyeceğiz.

‘Dünya Kupası bu hafta itibariyle başlıyor. Biz de size her kıtanın FIFA sıralamasında en üstteki ülkesinden bir yemek seçtik.’

İlk olarak Afrika Kıtası’nın en başarılı ülkesi Senegal’in ceebu jen yemeği açılıyor. Düelloda Metin ve Kıvanç karşı karşıya gelecek.

Belçika’dan boulette ve stoemp, Fatma Nur ve Ayaz düellosunun yemeği olacak.

İran mutfağının sevilen yemeği fesenjan, Gamze ve Büşra’nın yemeği olacak.

Avusturalya’da Burak Kaya ve Yağız, ananaslı jambonlu pizzada yarışacak.

Brezilya’da ise Görkem ve Tolga, mousse de maracujá yapacak.

İtalyan şefimiz Danilo, ananaslı ve jambonlu pizzayı görünce adeta çığlık atarak herkesi kahkahalara boğuyor. Bakalım dokunulmazlığı hangi kadro kazanacak…

MasterChef Türkiye yeni kısmıyla bu akşam 20:00’da TV8’de!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu