Ekonomi

Marriott Vacations 430 milyon dolarlık kredi seküritizasyonunu tamamladı

ORLANDO – Önde gelen bir küresel tatil şirketi olan Marriott Vacations Worldwide Corporation (NYSE: VAC), toplam 430 milyon dolar tutarındaki tatil sahipliği kredilerinin menkul kıymetleştirilmesini başarıyla tamamladı. İşlem, MVW 2024-1 LLC tarafından %5,48 karma faiz oranı ve %98 brüt avans oranı ile tahvil ihracını içeriyordu.

Genel Müdür Yardımcısı ve Finans Direktörü Jason Marino’ya göre, menkul kıymetleştirme güçlü yatırımcı talebi gördü ve şirketin Kasım 2023’teki bir önceki işlemine kıyasla 100 baz puanlık bir faiz indirimi sergiledi. Bu, Marriott Vacations’ın kredisi için finans piyasasında olumlu bir karşılamayı yansıtıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki nitelikli kurumsal alıcılara ve uluslararası yatırımcılara yapılan arz, üç sınıf senetten oluşuyordu: 5,32 faizle 284 milyon $ A Sınıfı Senet, %5,51 faizle 89 milyon $ B Sınıfı Senet ve %6,20 faizle 57 milyon $ C Sınıfı Senet. Senetler, şirket bünyesindeki çeşitli devre mülk markalarından alınan yaklaşık 439 milyon dolarlık tatil sahipliği kredisi ile desteklendi.

Marriott Vacations, menkul kıymetleştirmeden elde edilen net geliri, ödenmemiş kredi tesisi yükümlülüklerini azaltmak ve diğer genel kurumsal amaçlar için kullanmayı planlamaktadır.

Bu basın bülteni, herhangi bir menkul kıymeti satmak için bir teklif veya satın almak için bir teklif talebi olarak hizmet etmez. Senetler, 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası veya herhangi bir eyalet menkul kıymetler yasası kapsamında tescil edilmemiştir ve tescil veya bu tür tescil gerekliliklerinden geçerli bir muafiyet olmaksızın ABD’de teklif edilemez veya satılamaz.

Marriott Vacations Worldwide Corporation, yaklaşık 120 tatil sahipliği tesisi işletmektedir ve yaklaşık 700.000 sahip aileye sahiptir. Ayrıca, dünya çapında 3.200’den fazla bağlı tesis ile kapsamlı bir değişim ağı ve üyelik programları yönetmektedir.

Müşteri hizmetlerindeki yüksek standartlarıyla tanınan şirket, tatil sahipliği ürün ve hizmetlerinin geliştirilmesi ve pazarlanması için Marriott International, Inc. ve Hyatt Hotels Corporation’ın bir iştiraki ile özel ilişkiler sürdürmektedir.

Bu makaledeki bilgiler bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu