Haber

İstanbul’da kaçakçılık operasyonu: Dinleme cihazları ele geçirildi

İstanbul’da düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 6 milyon 30 bin lira değerinde kaçak eşya ele geçirildi. Kaçak eşyalar arasında dinleme cihazı ve gizli kamera gibi takip cihazlarının da olduğu öğrenildi.

Gümrük Muhafaza Genel Müdürlüğü Operasyon Şube Müdürlüğü tarafından yapılan incelemelerde, İstanbul’da faaliyet gösteren bir ithalatçı firma adına işlem gören 8 konteynerin kaçakçılık yönünden riskli olduğu belirlendi. Bunun üzerine Ankara’dan özel olarak görevlendirilen operasyon timi, İstanbul’da görevli Gümrük Muhafaza gruplarıyla koordineli olarak limana gitti. Haydarpaşa Gümrük Bölgesi’ne ulaştıktan sonra şüpheli görülen 8 konteyner ekipler tarafından detaylı olarak incelendi. Yapılan incelemeler sonucunda farklı beyan edilen ve beyanname dışında beyan edilen birçok farklı eşya türü olduğu tespit edilmiştir. Mobilyaların ortasında 90 bin adet elektrikli aydınlatma cihazı, tıraş makinesi, oyuncak, termos, pil, şarj cihazı, uzatma kablosu, priz, kamera koruması, dinleme cihazı ve kulaklık, bilinmeyen kameralar, takip cihazları, hoparlörler, multimedya, projektörler bulunuyor. ve LED modül lambası algılanır.

Konteynırlarda ayrıca kaçak dinleme cihazları ve kimliği belirsiz kameralar gibi gizli takip cihazları da ele geçirildi. Piyasa değeri 6 milyon 30 bin lira olan kaçak eşyalara el konuldu. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu