Haber

İstanbul Maratonu Öncesi Maraton ve Spor Fuarı Başladı

Bu yıl 45’incisi düzenlenecek olan İstanbul Maratonu öncesinde Maraton ve Spor Fuar, Yenikapı Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde başladı. Fuar 4 Kasım’a kadar ziyaretçilere açık kalacak.

Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olan Türkiye İş Bankası 45. İstanbul Maratonu öncesinde Maraton ve Spor Fuarı, Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde Yenikapı’da düzenlendi. 2, 3 ve 4 Kasım tarihlerinde ziyarete açık olacak fuar alanından 42, 15 ve 8 kilometrelik koşulara kayıtlı 45 bin koşucu kitlerini alabilecek. Öte yandan fuar boyunca Spor İstanbul eğitmenleri eşliğinde sahnede çeşitli spor etkinlikleri ve söyleşiler gerçekleştirilecek.

Fuar alanında maratona kayıt yaptıran Bektaş Özkan, 7. kez maratonda yarışacağını belirterek, “Gençlere destek olmak için festival atmosferinde keyifle koşuyoruz. Koşmaktan mutluyum. Hem sağlık hem de esenlik açısından. Herkesin bu keyfi yaşamasını istiyorum. En keyifli an maraton parkuru. Köprüyü geçiyoruz.” “Sarayburnu’nda dolaşıyoruz. Trafiğin kapanması İstanbullulara ayrı sevinçler yaşatıyor. Onlar da tadını çıkarsın, iyiliğin peşinde koşanlara destek olmayı unutmayın” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu