Haber

İsrail ordusu Gazze’deki ambulans katliamının ardından yine aynı bahaneye sığındı

İsrailAbluka altındaki Gazze Şeridi’nde ordunun ambulans konvoyunu vurmasının etkileri sürüyor. İsrail tarafından skandal bir açıklama yapıldı. Açıklamada, istihbarat raporlarına göre saldırının Hamas üyelerinin ambulans kullandığının belirlenmesinin ardından gerçekleştiği bildirildi.

KANLI SALDIRI SONRASI İSRAİL’DEN KIRIK AÇIKLAMA

İsrail Ordu, Gazze’de Şifa Hastanesi önünde düzenlenen kanlı ambulans saldırısına ilişkin dehşet verici bir açıklama yaptı. Yayınlanan açıklamada, “Ambulans kullanılarak bir Hamas hücresi tespit edildi. Buna karşılık bir IDF uçağı, ambulansta görev yapan Hamaslı teröristleri vurarak etkisiz hale getirdi. Gazze’de bu bölgenin savaş bölgesi olduğunu vurguluyoruz. Siviller sürekli tahliyeye çağrılıyor.” kendi güvenlikleri için güneye.” ” Söylendi.

KANLI AMBULANS KONVEYİNE SALDIRI

İsrail Mısır’da tedavi görmek üzere yaralıları taşıyan ambulans konvoyu yola çıkmak üzereyken Şifa Hastanesi girişine saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda yaralıları taşıyan ambulanslarda büyük hasar meydana geldi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 13 kişi hayatını kaybetti, 26 kişi de yaralandı.

3 BÜYÜK HASTANE BUNUN İÇİN ALINDI

Gazze Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun Gazze’deki Şifa Hastanesi, Kudüs Hastanesi ve Endonezya Hastanesi çevresindeki bölgeleri vurduğu belirtildi. Açıklamada, saldırılarda ölü ve yaralıların olduğu kaydedildi.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

yenipazar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu