Haber

İlçe Milli Eğitim Müdürü Köse’den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Terme İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Rahman Köse, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

Köse, yaptığı açıklamada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşlarının 29 Ekim 1923’te kurduğu ve çınar ağacı gibi dimdik duran Cumhuriyetin 100’üncü yılını kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı.

Egemenliğin sembolü ve ulusal iradenin tezahürü olan cumhuriyetin, zor koşullar altında mücadele sonucunda elde edilen zafer, tarihte nadir olan inanç, azim ve güçlü irade sonucu olduğunu belirtmek Köse, milletlerin büyük fedakarlıklar sonucu ilan edilen Cumhuriyetin dünyaya sunulan en güçlü bağımsızlık ve istikbal sembolü olduğunu söyledi. Kanıtı olduğunu söyledi.

Köse şunları söyledi:

“100 yıldır olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içerisinde yüzyıllardır sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla Cumhuriyetimizi korumak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek en önemli görevimizdir. Çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte Cumhuriyetimize ve milli egemenliğimize daima sahip çıkacak, sahip olduğumuz değerlere bağlılığımızı sürdüreceğiz. Bayrağımızın dalgalanması için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi şükran ve şükranla selamlıyorum.”

???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu