Haber

GÜZEL Parti’den Turhan Çömez’e yalanlama: Açıklanacak bir etik tarafı yok

İYİ Parti’den Turhan Çömez, Halk TV’de katıldığı programda “İskenderun’daki hastanede elektrikler kesildiğinde jeneratörler çalışmadığı için solunum cihazına bağlanan bebekler ve yaşlılar da dahil olmak üzere insanlar öldü.”iddia etmişti.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN REDDİ!

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Çömez’in iddialarını yalanladı.

açıklamada, “Hastanemizde 3 ayrı jeneratör var ve çalışır durumda. Hastanemizde iddia edildiği gibi elektrik kesintisinden hastalarımızın hayatını kaybettiği doğru değil.‘ söylendi.

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;

Günümüzde bazı basın organlarında yeterli bilgiye sahip olmayan kişiler tarafından bir takım asılsız iddialar ileri sürülmüştür. İskenderun devlet hastanemizde jeneratörün çalışmaması nedeniyle hastalarımızın hayatını kaybettiği iddia edildi.

ELEKTRİK HAYAT KAYBININ NEDENİ DEĞİL

Bu açıklamaya kamuoyunun gerçekleri anlatması için ihtiyaç duyulmuştur. Hastanemizde 3 farklı jeneratör bulunmaktadır ve çalışır vaziyettedir. İddia edildiği gibi hastanemizde elektrik kesintisi nedeniyle hastalarımızın hayatını kaybettiği bilgisi yanlış değil. Ancak ne yazık ki sarsıntının yol açtığı ağır hasar nedeniyle hastanemiz yıkıldı. Bu hastanede yaralıların olduğu doğrudur. Bu can kayıplarının sebebi elektrik değil, hastane binasının deprem nedeniyle çökmesi.

AÇIKLAYICI ETİK YÖNÜ YOKTUR!

Millet olarak büyük bir felaketin yaralarını sarmaya çalıştığımız bu günlerde, halkı yanlış bilgilendirerek yönlendirmeye çalışmanın açıklanabilir bir etik tarafı yok. Yıkılan bir binanın altında çok büyük bir acı bırakarak daha fazla acı vermeye çalışmak akıl almaz bir şey. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

KAYNAK: HABER7

espiyehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu