Sağlık

Göz doktorları canlı yayında ameliyat yapacak

ANKARA (İGFA) –Türkiye’de göz hekimlerini temsil eden tek dernek olan Türk Oftalmoloji Derneği, Türkiye’de göz hekimlerinin mesleki gelişimini sağlamak amacıyla dünya standartlarında etkinlikler ve eğitimler düzenlemeye devam ediyor.

Canlı Cerrahi Sempozyumu, Türk Oftalmoloji Derneği’nin her yıl düzenlediği Ulusal Kongre’den sonra en değerli ve en popüler toplantı haline gelmiştir. Göz hekimlerinin bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarına olanak sağlayan sempozyum kapsamında 70 göz hastası ameliyat edilecek ve ameliyatlar konferans salonundaki 4 kamera ile yüksek çözünürlüklü dev ekranda canlı olarak yayınlanacak.

EĞİTİM HER KURALDA DEVAM ETMEK ZORUNDADIR

Türk Oftalmoloji Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Ziya Kapran, “Bölgedeki göz doktorlarımız ve vatandaşlarımızın yanında olmaya ve onların hastalıklarına şifa olmaya çalışırken, eğitim faaliyetlerinin yadsınamaz önceliği ile eğitim faaliyetlerimizi sürdürme gayreti içindeyiz. Bir yanda ülkemizin içinde bulunduğu büyük deprem felaketinde yaralar. Çünkü hayatın bize getirdiği tüm zorluklara ve imkansızlıklara rağmen eğitim ve deneyim paylaşımının devam etmesi gerektiğine inanıyoruz.” söz konusu.

4 GÜNDE 70 AMELİYAT YAPILACAK

prof. Ziya Kapran, “1-4 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında Ankara Bilkent Otel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan sempozyuma, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından göz doktorları katılarak sunumlar yapacak.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl Sağlık Bakanlığı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde düzenlediğimiz sempozyum büyük ilgi görmüş ve 120 göz doktoru 4 gün boyunca 70 canlı ameliyat gerçekleştirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu