Yaşam

Gemilerin Altları Neden Kırmızıdır? Nedeni Bu Değil!

Her geminin kendine özgü özellikleri vardır, ancak hemen hemen tüm gemilerin paylaştığı bir şey vardır, o da   kırmızı alt tarafoluşumdur.

Bu gemilerin her biri farklı amaçlara hizmet etse de, Bu ortak kabulün ardındaki sebepler nelerdir?Hadi daha yakından bakalım.

Bir gemi deniz yolculuğu sırasında pek çok zorlukla karşılaşır.

Bu sorunların ortasında yosun ve midye gibi çeşitli su canlıları ile savunmasız gemilere saldıran solucanlar ön plana çıkmaktadır. biyolojik kirlenme gerçekleştiği. Ayrıca bu kirlilik geminin daha yavaş çalışmasına ve bu yönde daha fazla yakıt kullanmasına neden olur.

19. yüzyıla kadar gemiler gözenekli bir organik madde olan ahşaptan yapılıyordu ve bilinenin aksine 1800’lerde sadece demir ve çelik gemiler vardı. Çeşitli organizmaların ve canlıların gemilere zarar vermesinin temel nedeni, bu tekneler tahtadan yapılmıştıroldu.

Gemi yapımcıları, gövdenin tabanındaki muazzam deniz yaşamının büyümesine karşı koyacak bir şeye hemen ihtiyaç duydular.

Bu, dünya çapındaki gemi yapımcıları ve denizcilik organizasyonları için paha biçilmez bir alarm kaynağıdır. zehirli boya yola kaldırım döşedi. Bu nedenle teknelerin suyu gören kısımları bakır veya bakır oksit boya ile kaplanmış ve gemilerin alt kısımları bakırdan dolayı kırmızı renktedir.alınmış.

Biyositleri herhangi bir boya rengiyle karıştırmak artık mümkün olsa da, çoğu denizci bu geleneği sürdürmek istedikleri için hala gemilerini kırmızıya boyuyor.

Özetle bu koruyucu tabakanın oluşumu dibe yapışan deniz canlılarına karşı savunmaBöylece gemiler bitkiler tarafından ağırlaştırılıp zarar görmez.

Geminin gövdesine sıkışmış başka bir rastgele şey sürtünmeyi artırıp gemiyi yavaşlattığındaEk olarak, bu gemi daha fazla yakıt kullanır, bu nedenle koruyucu bir tabaka gerektirir.

Ayrıca gemilerin pruvasındaki gerçek rakamların çoğunlukla beyaz boya ile dikey olarak boyandığını da fark etmişsinizdir.

Bu sayılar gemide ne kadar yük taşıyor anlamasına yardımcı olur. Kısacası güvertede ne kadar çok yük varsa gemi suda o kadar alçakta oturacak ve sayı o kadar yüksek görünecektir. Bu bire bir, yolculuk için ne kadar yakıt gerektiğini hesaplamada da yardımcı olabilir.

Tekrar kontrast bağlamında denizin kırmızı rengineAcil bir durumda helikopterler tarafından kolaylıkla tespit edilip müdahale edilebilmektedir.

Kaynaklar:Deniz Görüşü, Güvenlik 4 Deniz, Bükümlü Elek

haberhamamozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu