Haber

Emir Sarıgül adaylığını Şişli’de açıklayacak

ANKARA-CHP’de yaşanan değişim tartışmalarının ardından Kemal Kılıçdaroğlu’na takviye niteliğinde açıklamalarda bulunan CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün oğlu Buyruk Sarıgül, belediye başkanlığı adaylığı için kolları sıvadı.

Alınan bilgiye göre, bu süreçte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile adaylık için birden fazla kez görüşen Buyruk Sarıgül, CHP liderine de İstanbul Şişli Belediyesi adayı olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu, Sarıgül’e adaylık için çalışması gerektiğini söyledi. Sarıgül’ün Şişli belediye başkanlığı adaylığını kısa süre içinde kamuoyuna açıklayacağı öğrenildi.

Seçimlerin ardından ilk kent ziyaretlerinden birini Erzincan’a yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Mustafa Sarıgül’ün yanı sıra Buyruk Sarıgül de eşlik etti.

BABASI SARIGÜL ŞİŞLİ BELEDİYESİYDİ

Emir Sarıgül’ün babası Mustafa Sarıgül de 1999-2014 yılları arasında Şişli Belediye Başkanı olarak görev yapmıştı. 2014 Yerel Seçimlerinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Mustafa Sarıgül, başkanlığını AK Parti adayı Kadir Topbaş’a kaptırmıştı.

Mustafa Sarıgül, 2019 Yerel Seçimlerinde Demokratik Sol Parti’den (DSP) Şişli Belediye Başkanı adayı oldu. Sarıgül yüzde 28,89 oyla ikinci olurken, CHP’nin adayı Muammer Keskin yüzde 48,49 oyla seçimi kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu