İş

EBRD’den Türkiye’de kadınlar tarafından yönetilen işletmelere finansman

EBRD, TEB’e 50 milyon avroluk finansman desteği sağlayacak. Konuyla ilgili TEB’den yapılan açıklamaya göre kredi, EBRD’nin 600 milyon Euro’luk Türk İş Dünyası Kadınları II (TurWiB II) programı kapsamında veriliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, EBRD’nin 50 milyon euroluk bedelinin bu bazda, kurucusu veya yöneticisi olduğu KOBİ’lere uygun faiz oranlarıyla taksitli ticari kredi sağlayacaklarını belirtti. kadındır.

Mendi, kadın işgücünün ekonomiye dahil edilmesinin değerinin giderek daha fazla anlaşıldığını ve bu konuda çalışmaların yapıldığını söyledi.

“TEB olarak, kadın işletme sahiplerini desteklemek ve ekonomideki potansiyellerini ortaya çıkarmak amacıyla 2015 yılında başlattığımız Kadın Bankacılığı ile bu alandaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca onlara yardımcı olacak çok yönlü çalışma ve hizmetler sunuyoruz. karşılaştıkları sorunların üstesinden gelirler.

Kadın girişimcilerin ve işverenlerin finansmana erişimini kolaylaştırmak için çeşitli kaynaklarla kredi analizleri sunuyoruz. EBRD ile yaptığımız kredi anlaşması ile bu desteğin kapsamını daha da genişletiyoruz. EBRD’nin 50 milyon avroluk bu kuruluşuyla, kurucusu veya yöneticisi kadın olan KOBİ’lerimize uygun faiz oranlarıyla taksitli ticari kredi kullandıracağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu