Haber

DEÜ kampüsüne 5 bin kişilik yeni yemekhane geliyor

İZMİR (İGFA) –DEÜ’nün Balçova’da bulunan 15 Temmuz Sağlık ve Sanat Yerleşkesi’nde yükselecek olan yeni yemekhane binasının temel atma töreni gerçekleştirildi.

Beton mikserinin düğmesine basılarak temel üzerine ilk harcın döküldüğü tören; Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Balçova Kaymakamı Ahmet Hamdi Usta, DEÜ akademik ve idari ekibi ile öğrenciler katıldı.

5 BİN KİŞİYE HİZMET VERECEK

Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin de yer aldığı Balçova’daki 15 Temmuz Sağlık ve Sanat Yerleşkesi’nde öğrenciler, akademik ve idari çalışanların hizmetine sunulması amaçlanan proje 200 metrekarelik bir alan üzerinde yükselecek. 14 bin 480 metrekare.

Temel atma töreninde katılımcılara seslenen Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. ilçeye sağladığımız katma değer ve fayda. Sağlık alanında ülkemizin markası olarak bu alanda önemli yatırımlara ev sahipliği yapıyoruz. Yaklaşık 118 milyon liraya mal olacak modern standartlardaki yemekhanemiz tamamlandığında aynı anda 5 bin kişiye hizmet verebilecek.”

900 günde tamamlanması beklenen projenin devletimizin desteğiyle hayata geçirildiğini vurgulayan Rektör Prof. Aliağa Meslek ve Çevre Hastalıkları Hastanesi gibi devam eden projelerimiz.Projemizin hem güzel şehrimiz İzmir’e hem de ülkemize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”

Törende konuşan Balçova Kaymakamı Ahmet Hamdi Usta, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin bölgeye sağladığı ek maliyete dikkat çekti.

Kaymakam Usta, üniversitenin ilçedeki yatırımlarını gözlemlediğini belirterek, “Üniversitenin Balçova’da yerleşkesinin olması ilçemiz için büyük bir maliyet. Bunun artısından son derece memnunum. İlçem adına; Kendisine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu