Haber

Destici: Cumhurbaşkanımız ilk turda yüzde 51-53 oyla seçimi kazanacak.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Sayın Cumhurbaşkanımız ilk turda yüzde 51-53 oyla seçimi kazanacak. Hem saha sonuçları hem de sahada gördüklerimiz bunu gösteriyor.” söz konusu.

Mustafa Destici, bayram namazını Üsküdar’daki Büyük Çamlıca Camii’nde kıldırdıktan sonra basına açıklama yaptı.

Müslümanların Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Destici, “Güzel bir Ramazan ayı geçirdik ama ondan önce bildiğiniz gibi 6 Şubat depremiyle 11 ilde büyük yıkım meydana geldi. 50 binden fazla insan hayatını kaybetti. Orada yaşıyor. Bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. 100 binden fazla insan “İnsanları yaraladık. Birçoğu taburcu oldu ama hala hastanelerde tedavi görenler var. Kendilerine Allah’tan acil şifalar diliyorum.” dedi.

Depremin zorluğunu yaşayan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Devletimiz milletimizle birlikte tüm gücüyle şok bölgesindeydi ve geldiğimiz noktada elhamdülillah açıkta vatandaşımız kalmadı. Bütün imkanlarını seferber etti. Milletimiz de devam ediyor. bir iyilik örneği göstererek hızla yardım etmek.Bizler Büyük Birlik Partisi olarak Alperen Ocaklarımızla ilk günden beri bölgedeydik ve bugün de yardım ve desteğimizle bölgede varlığımızı sürdürüyoruz. “

Bayramların birlik, kardeşlik ve barışın en üst düzeye ulaştığı günler olduğunu belirten Destici, Türkiye’de bu kavramların var olmasını diledi.

Destici, sınırın sıfır noktalarında, en sarp yerlerinde ve hatta sınır ötesinde devletin varlığının, ülkenin bütünlüğünün ve hudutların güvenliğinin korunması için çalışan tüm güvenlik güçlerinin bayramını kutladı.” Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize saygılarımı sunuyorum.” söz konusu.

Şehit ailelerinin bayramlarını kutlayan Destici, “Rabbimden birlik, beraberlik ve sağlık içinde nice bayramlara ulaşmayı nasip etmesini niyaz ediyorum. Bir kez daha Ramazan Bayramınız mübarek olsun.” dedi.

“Gazı denizin 4 bin metre altından çıkarıp şebekeye bağlamayı başardılar”

Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetlisi olarak Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisleri’ndeki ilk gaz yakma törenine katıldığını belirtti.

Türkiye’nin doğalgaz arayışlarının uzun süredir devam ettiğini ancak başarılı bir sonuç alınamadığını hatırlatan Destici, “Kendi sondaj gemilerimiz Fatih, Yavuz, Legal bu gaz aramalarına, petrol aramalarına hem Karadeniz’de başlayınca. , Doğu Akdeniz ve Ege’de hidrokarbon sondajına başladık, nihayet 2020 yılında Karadeniz’de Sakarya Gaz Sahası’nda ilk meyvesini bulduk. 2,5 yıl gibi çok kısa bir sürede denizin bin metre altına ve şebekeye bağlar.” değerlendirmesini yaptı.

Gaz arama çalışmalarına başkanlık eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski ve yeni bakanlar, kurumlar, personel ve mühendislere şükranlarını dile getiren Destici, “Türkiye için büyük bir kazanç. Çünkü dış ticaret açığımızın en büyük kalemi elektrikti. Böylece o açığın bir kısmı da “Bakanımızın verdiği bilgide yine bütün konutlarda 35 yıl yetecek kadar gaz olduğunu söylediler. Bu çok güzel. Yeni gaz yatakları ve rezervleri bulunduğunda inşallah daha da memnun oluruz” dedi.

“Gaz maliyeti 1 trilyon dolar”

BBP Genel Başkanı Destici, bayram sabahı siyaset üzerinden sert eleştiriler yapmak istemediğinin altını çizerek, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemlerini hatırlattı.

Kılıçdaroğlu’nun yurt dışından 300 milyar dolar getireceğine ilişkin açıklamasına değinen Destici, şunları söyledi:

“Tabi kaynağı belli değil. Kimden alacak? Kime verecek? Hangi kurallara göre alacak? Yüzde kaç ödünç alacak? Karşılığında ne verecek? Hepsi bir muamma.” Fıkra gibi.O bunları anlatırsa biz de öğrenelim.Artık o günleri kapatmalıyız.Türkiye’yi belli yüksek faizlere veya bazı kararlara mahkum edecek bu tür parasal ilişkiler değil.Kendimiz çalışırız, biz kendimiz çalışırız. kendimiz üreteceğiz, kendimiz kazanacağız. Şimdi 300 milyar dolardan söz ediliyor, bunun hiçbir aslı yok. Burada çıkan gazın değeri 1 trilyon dolar. Bunları kendi öz sermayemizle çıkarıp işleteceğiz. gemilerimizi, kendi alanımızda, kendi şirketlerimizle, kendi mühendislerimizle, kimseye minnet duymadan. Bu çalışmalara konsantre olmamız gerekiyor. Orada da bir sloganları var. Ne olduğunu biliyorsun. “Her arayan onu bulamayabilir ama onu yalnızca arayanlar bulur.” Aradılar.”Aramaya devam ediyorlar, buldular ve bulmaya da devam edecekler inşallah. Ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.” söz konusu.

“Cumhurbaşkanımız ilk turda yüzde 51-53 oyla galip gelecek”

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin ülkeye, millete ve tüm vatandaşlara hayırlı olmasını dileyen Destici, “14 Mayıs’ta elbette önümüze iki sandık çıkacak. Cumhurbaşkanlığı seçimi tek sandıkta yapılacak.” Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Cumhur İttifakı partilerimizin ortak adayıdır.Hem AK Parti’nin hem de Büyük Birlik Partisi’nin, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Yine Refah Partisi’nin cumhurbaşkanı adayıdır.Seçimin bu ayağında , temel tıpta Cumhurbaşkanımızın seçilmesi için arkadaşlarımızla birlikte tüm çabamızı gösteriyoruz.Ben kendi alanımda buna inanıyorum.Gördüğüm bu.Cumhurbaşkanımız temel tıpta 51-5 oyla seçimi kazanacak. Yüzde 53. Hem saha sonuçları hem de sahada gördüklerimiz bunu gösteriyor.” değerlendirmesini yaptı.

“Barajı vurmayacağız”

Seçimin ikinci ayağının da olduğunu hatırlatan Destici, “İşte ittifakımız olan Büyük Birlik Partimizin dört partisi de kendi logomuzla kendi adaylarımızla seçime giriyoruz. Üçünde de adayız. İstanbul’da üç seçim bölgesi var, orada 34 arkadaşım daha var.” söz konusu.

BBP’nin Türkiye’nin diğer illerinde de sahada olduğunu belirten Destici, Cumhur İttifakı olarak hem seçimin cumhurbaşkanlığı ayağını kazanacaklarını hem de meclisteki çoğunluğu koruyacaklarını ve artıracaklarını söyledi.

BBP olarak bugüne kadar aldıkları en yüksek oyu almayı hedeflediklerini belirten Destici, “Çünkü 30 yıldır ilk kez barajsız bir seçime giriyoruz. Madem yüzde 7’lik bir ülke olan Cumhur İttifakı’ndayız. baraj bizi etkilemiyor.Seçimlerde milletvekili seçilmek için yeterli oyu aldığımızda Büyük Birlik Partisi o ilden veya seçim çevresinde milletvekili alır, birçok seçimde bunu başaracağımıza inanıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu