Yaşam

Çiğli Belediyesi’nden Öğrencilere Karne Hediyesi

Çiğli Belediyesi, 2022-2023 eğitim öğretim yılını tamamlayan Çiğli öğrencilerine Astronomi, Havacılık ve Uzay Kampüsü (HUK) gezisi ve kitap hediye edecek.

Çiğli Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim-öğretim yılını tamamlayan öğrencilere personel karnesi sürprizi hazırladı. 16-17 Haziran tarihlerinde Ataşehir İlçesi’nde bulunan Astronomi, Havacılık ve Uzay Kampüsü’ne karneleri ile gelen çocuklar ücretsiz olarak kampüsü ziyaret edebilecek.

Bilim kitabı hediye edilecek 

Kampüs turunu tamamlayan çocuklara, okuma alışkanlıklarını pekiştirmek ve astronomi bilincini kazandırmak amacıyla Çiğli Belediyesi tarafından hazırlanan “Sihirli Gerçek Bilim” adlı kitap hediye edilecek.

Başkan Gümrükçü: “İlk hediyeler bizden”  

Çiğlili çocukları karne hediyelerini almaya davet eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Çocuklarımız güçlü ve yorucu bir eğitim öğretim yılını daha geride bıraktı. Çiğli Belediyesi olarak ilk hediyelerini vermek istedik. Bu yıl açılışını yaptığımız ve çocuklardan büyük ilgi gören Astronomi Havacılık ve Uzay Kampüsü, karneleriyle gelen öğrencilerimize iki gün boyunca ücretsiz olacak. Ayrıca kampüsümüzü ziyaret eden her çocuğumuza belediyemizin hazırladığı bilim kitabını hediye edeceğiz. Çocuklarımıza yaz boyunca dinlenmelerini, seyahat etmelerini ve eğlenmelerini rica ediyorum ama kitap okumayı da ihmal etmeyin. Her zaman çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-diyadin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu