Haber

Cemal Enginyurt: Kılıçdaroğlu beni acilen İçişleri Bakanı yapsın çünkü Süleyman Soylu’yu yeneceğim

Türkiye, ikinci tür oylama için 28 Mayıs’ta yapılacak seçimlere kilitlenmişken, CHP listelerinden Demokrat Parti’nin yeniden adayı olan Cemal Enginyurt’tan Kemal Kılıçdaroğlu’na çağrı geldi. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı.

“BENİ İÇİŞLERİ BAKANI YAPACAĞINI İLAN ETMESİ GEREKİYOR”

Seçim sonrasına somut örnek verilmesi gerektiğini belirten Enginyurt, “Ben de söylüyorum; Kemal Kılıçdaroğlu beni bir an önce içişleri bakanı yapacağını açıklasın. Bu Süleyman Soylu’nun hakkı ama ben geleceğim. Sadece ben geleceğim.” Bu millete yaptığı zulmün hesabını soracağım.Astsubaylara kurmay hakkı veririm.Polislerin insani kişilik haklarını veririm.Polisin hakkını korurum.Adaleti sağlarım.Nasılsa hesabını soracağım. Ben bu ülkede mafya ve uyuşturucu kaçakçılarıyla fotoğraf çekmem. Öyle veya böyle söylerim. Kemal Bey’e sizin aracılığınızla beni içişleri bakanı ilan etmesini tavsiye ediyorum”

“ERDOĞAN HAKKINDA KONUŞMAK GEREKİYOR”

Kullandığı dilin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la mücadele için kullanılması gerektiğini ifade eden Enginyurt, şöyle devam etti: “Ben Recep Tayyip Erdoğan ile terörün istikrarını artırarak siyasetin doğru olduğuna inananlardanım. Çünkü Erdoğan diğerini anlamıyor. Erdoğan’ın anladığı ama kendisinin anladığı tek dilden konuşacaksınız.Erdoğan Bahçeli ile birbirine onca söz söyledikten sonra,onları hiçliğin ortasında zannederken Recep Tayyip gibi konuşmak gerekiyor demektir. Erdoğan üslup olarak ama anlıyor.”

haberdoganhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu