Haber

Bursa Osmangazi’de Yeni Karamanlılar ATM istiyor!

Esmanur GÜLBAHAR – M. Taha ÇELİKBAŞ – Herkes Duysun / BURSA (İGFA) –Bu hafta Mahallemin Muhtarları programı kapsamında Bursa’nın Osmangazi ilçesinin sorumluluk alanındaki mahallelerden Yeni Karaman’ı ziyaret etti.

Mahallede yaşayan vatandaşlar ATM sıkıntısı ve çöp sorunu yaşandığını kaydetti.

Mahallede ATM olmaması nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını belirten bir mahalle sakini, “Emekli maaşımızı çekmek için Hürriyet’e gidiyoruz.” söz konusu.

ATM, TRAFİK VE ÇÖP SORUNLARI VAR

Yeni Karaman mahalle sakinleri, “Mahallemizden ve muhtarımızdan memnunuz. Sağlık ocağının değişmesi gerekiyor ve biz bir meydan istiyoruz. ATM yok. Melike Döner’in önündeki yolda trafik sorunu yaşanıyor. Çöpler 2-3 günde bir boşaltılıyor. “Çok çabuk doluyor ve bu kokuya neden oluyor” dedi.

EMEKLİLER PARASINI ALMAK İÇİN HÜRRİYET’E GİTTİ

Yeni Karaman Mahallesi esnafı da muhtardan memnun olduklarını ifade ederek, “ATM’lere ihtiyacımız var, emekliler maaşlarını çekmek için Hürriyet’e gitmek zorunda kalıyor. Meydanda bir otobüs durağı olabilir. Belediyeden özellikle Yeni Karaman’a ATM istiyoruz. Biraz daha temizlik hizmeti istiyoruz. “Muhtarımızdan memnunuz” diye ifade etti.

SAĞLIK KOMPLEKSİNE İHTİYAÇ VAR

En çok altyapı sorunuyla ilgilendiğini vurgulayan Yeni Karaman Mahalle Muhtarı Seyfi Yurtaçan, “50 yıldır bu mahallede oturuyorum. Halkın isteği üzerine mahalle muhtarı seçildim ve ikinci dönemimdeyim. Bu koltuğa oturduğumda 20 yıldır altyapıda hiçbir değişiklik yapılmadığını, altyapıya daha fazla önem verdiğimizi gördüm. BUSKİ ile ortaklaşa çalışarak 60-70 sokağın yağmur suyu ve kanalizasyon sistemlerini yeniledik. Bu hizmet önümüzdeki dönemde de devam edecek. Amacımız bütünü yenilemek. Bu 2 yıllık süreçte mahalleyi birbirine entegre ettik. Belediyenin verdiği destekle çeşitlerimiz oldu. Bu faaliyetler yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu dönemde devam etmek istiyoruz. Önümüzde projelerimiz var. Yeni dönemde sağlık kompleksine ihtiyaç var. İhale süreçlerinde bunun birden fazla adımı tamamlandı. “Muhtemelen mahallemiz yeni hizmet binasına önümüzdeki yaza kavuşmuş olacak.” diye ifade etti.

BİRLİKTE BAŞLADIK, BİRLİKTE OLMAYA HEDEFLİYORUZ

Mahalledeki okulun çit sorunu, Polat Caddesi’nde ise trafik sorunu bulunduğunu belirten Yurtaçan, şunları söyledi:

“Okulun bulunduğu yerde güvenlik çiti sorunu var. Bunu çözmeyi hedefliyoruz. Dışarıdan insanların oraya girmesini engellemek istiyoruz. Polat Caddesi’nde trafik sorunu oldukça ciddi. Bunu çözmeyi düşünüyoruz. Mahalle halkımızla her zaman iletişim halindeyiz. Şansımız varsa yeni binamızda bir de toplantı salonumuz olacak. Mahalleleri bu bölgeye bölge bölge ele alıp kaygılarımızı birbirimizle paylaşacağız. Birlikte başladık, birlikte götürmeyi hedefliyoruz. Hepsine teşekkür ediyorum. “Yeni dönemde tekrar birlikte olmak dileğiyle…” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu