Haber

Bodrum’da deniz tabanı temizliği: 10 mahallede 2 bin 283 kilogram atık bulundu

Bodrum’da deniz dibi temizliği: 10 mahallede 2 bin 283 kilo atık oluştu

Bodrum’da deniz ürünleri faaliyetleri devam ediyor

MUĞLA – Bodrum Belediyesi’nin ‘Denize En İyi Mavi Yakışır’ sloganıyla başlattığı ‘Deniz Dibi Temizleme Etkinliği’ Ortakent ve Güvercinlik Mahalleleri’nde devam ederken, diğer 10 mahallede de toplam 2 bin 283 kilogram atık toplandı. şu ana kadar gerçekleştirilen faaliyetler.

Bodrum’un çeşitli koy ve kıyılarının atıklardan arındırılması amacıyla başlatılan ‘Deniz Tabanı Temizleme Etkinliği’ Ortakent ve Güvercinlik Mahallesi’nde devam etti. Bodrum Belediyesi Takviye Hizmetleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gönüllü dalış ekibi, çeşitli atık malzemeleri denizden uzaklaştırdı.

Ortakent’te toplam 530 kilo atık

31 Ağustos Perşembe günü Ortakent İlçesi’nde düzenlenen etkinlikte belediye ekipleri, 520 kg kauçuk, 5 kg metal, 3 kg plastik ve 2 kg cam atık olmak üzere toplam 530 kg atık malzemeyi denizden kaldırdı. Toplanan atık malzemeler ekipler tarafından ayrıştırıldıktan sonra Bodrum Belediyesi 1’inci Sınıf Atık Toplama Merkezi’ne nakledildi.

Güvercinlik’te toplam 134 kilo atık

6 Eylül Çarşamba günü Güvercinlik İlçesi’nde düzenlenen etkinlikte ekipler, 75 kg kauçuk, 13 kg plastik, 21 kg metal, 7 kg cam ve 18 kg olmak üzere toplam 134 kg atık malzemeyi denizden çıkardı. kg tekstil atığı. Toplanan atık malzemeler, ekipler tarafından ayrıştırıldıktan sonra Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne taşındı.

10 farklı mahallede toplam 2 bin 283 kilogram atık toplandı.

19 Temmuz’da başlatılan temizlik kampanyasında Türkbükü, Gündoğan, Yalıkavak, Gümüşlük, Küçükbük, Turgutreis, Akyarlar, Kadıkalesi, Ortakent ve Güvercinlik Mahallelerinde toplam 2 bin 283 kilogram atık toplandı.

Etkinliğin son ayağı ise 13 Eylül’de saat 10.00’da Kumbahçe Koyu’nda gerçekleştirilecek. Deniz tabanından uzaklaştırılacak atıklar ve bu dönemde yapılan çalışmaların fotoğrafları Bodrum Belediye Meydanı’nda sergilenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu