Haber

Bakan Özdemir Göktaş Malatya’da

MALATYA (İGFA)-Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Bakan Göktaş’ı makamında karşılayan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Büyükşehir Belediyesi’nin deprem döneminde yaptığı çalışmaları anlattı ve Malatya’da yürütülen sosyal hizmet faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Malatya’da devam eden çalışmaların son durumu hakkında bilgi aktaran Önder Gürkan, yerinde dönüşüm çalışmalarına bir kez daha vurgu yaptı.

Büyükşehir Belediyesi’nin deprem anında canla başla çalıştığını ve yaraları sarmak için büyük çaba sarf ettiğini belirten Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın çalışmalarını takdirle izledim. Depremin ardından Malatya zor bir döneme girdi. Bu süreçte millet olarak büyük bir emek sarf ettik. Ancak acımız büyük ama inşa sürecinde birlikte devam ediyoruz. Bu dönemde kesintisiz çalışmalarından dolayı Sayın Valimiz Hulusi Şahin’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve tüm ilçe belediye başkanlarımıza ve teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü depremin ilk anından itibaren sahadasınız. Sayenizde daha birçok hayat kurtuldu. Burada devlet olarak her zaman milletimizin yanında olduğumuzu kanıtladınız. Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarına baktığımızda bunu daha net görebiliriz.
Deprem bölgesine geldiğimizde ilgili kurum ve kuruluşlardan hem brifingler alıyoruz, neler yapıldı, ne yapılması gerekiyor? Onlara danışıyoruz. Malatya’daki Barış Evi hakkında bilgi aldık. Huzur Residence’ın yapımında üzerimize düşeni yapacağız. Bu konuda süreci yakından takip edeceğime söz veriyorum” dedi.

resadiyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu